Program wspierający rozwój zawodowy osób z niepełnosprawnościami

ul. Wiankowa 3 61-131 Poznań

Nowe kwalifikacje? Powrót do pracy? Start zawodowy poprzez staż? Wsparcie
w dotarciu do pracodawców?

Program udziela kompleksowego wsparcia w poszukiwaniu i utrzymaniu zatrudnienia dla osób z niepełnosprawnościami.

Większość konsultacji odbywa się zdalnie. We wsparcie zaangażowany jest kreator kariery, mentor, prawnik, psycholog i doradca zawodowy.

Zgłoszenia i pytania prosimy kierować na adres mailowy: poznan@fazon.pl

Bezplatne pokazy filmów z audiodeskrypcją i napisami dla osób nieslyszących KINO MUZA ul. Św. Marcin 80/82 w Poznaniu

Poznań

Kino Muza zaprasza na bezplatne pokazy filmów z audiodeskrypcją i napisami dla osób niesłyszących.

W dniu 24 czerwca 2020 r. o godz. 12.00 rozpocznie się pokaz sensacyjnego filmu z dużą dozą humoru pt: "DŻENTELMENI".

Opis filmu:

Guy Ritchie, twórca kultowego "Przekrętu" i "Porachunków", odpowiedzialny za reaktywację Sherlocka Holmesa, Króla Artura i Aladyna, powraca w gangsterskie rewiry.

Londyński półświatek obiega plotka, że Mickey Pearson (Matthew McConaughey), Amerykanin, który zbudował tu narkotykowe imperium, chce się wycofać z rynku. Może nie służy mu klimat albo obawia się brexitu. Grunt, że rodowici brytyjscy bandyci węszą okazję do przejęcia jego biznesu. Sypią się oferty, groźby, pochlebstwa. Niektórzy próbują szantażu albo przekupstwa. Pearson jednak najwyraźniej nie podjął jeszcze ostatecznej decyzji. By mu w tym pomóc, niektórzy bardziej niecierpliwi sięgają po broń. A pewien cwany i dowcipny dziennikarz (Hugh Grant) szykuje przekręt, który może zmienić reguły gry. Pearson okazuje się jednak mistrzem gangsterskiej wolnej amerykanki. Zaczyna się bardzo kosztowna wojna. Ale dżentelmeni przecież nie rozmawiają o pieniądzach...

Reżyseria: Guy Ritchie

W rolach głównych: Matthew McConaughey, Charlie Hunnam, Michelle Dockery, Hugh Grant, Colin Farell.

Produkcja: USA, 2020

Pokaz odbędzie się w ramach projektu "Kinoteatr Muzyczny - dostępny!", współfinansowanego ze środków budżetu Miasta Poznania.

Zwiastun:

https://www.youtube.com/watch?v=sS7hoK_Ot3E&t=4s

Liczba miejsc na sali kinowej jest ograniczona,  rezerwacja bezpłatnych wejściówek pod adresem:
https://app.evenea.pl/event/dzentelmeni/

UWAGA: W związku z obecną sytuacją epidemiologiczną, w Kinie Muza w Poznaniu obowiązują zasady bezpieczeństwa - prosimy o zapoznanie się ze szczegółami pod adresem: http://www.kinomuza.pl/muza_events/1129

Zaproszenie na spotkanie autorskie

Teatr Ósmego Dnia, ul. Ratajczaka 44, 61-728 Poznań

Teatr Ósmego Dnia i autorka książki "Droga Jana" - pani Dorota Danielewicz- serdecznie zapraszają na spotkanie autorskie w czwartek, 12 marca.

Dziś Jan ma 26 lat, a jego mama Dorota opisuje jego drogę. Wybrukowaną niepewnością w pierwszych latach po ataku galaktosialidozy (niezwykle rzadkie schorzenie przemiany materii - 80 przypadków na świecie). Przeplataną intensywnymi fascynacjami, m.in. grzybami, żółwiami czy Titanikiem. Prostą, a jednak wyboistą. Drogę , którą - chcąc nie chcąc - podążała cała jej rodzina, włącznie z młodszym synem, Aleksandrem.
Intymna, szczera i odważna, a zarazem piękna i mądra opowieść matki o synu, który pewnego dnia niczym Oskar Matzerath z Blaszanego bębenka Gűntera Grassa podjął decyzję, że na zawsze zostanie dzieckiem. Recepta na odnalezienie szczęścia i spokoju - nie gdzieś i kiedyś, ale tu i teraz.
Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/211177713267268/

Wielkopolskie Centrum Ekonomii Solidarnej zaprasza na Kiermasze Świąteczne

Pracownia Ekonomii Społecznej "ładne rzeczy" ul. Św. Marcin 57 61-806 Poznań

Szanowni Państwo,
Święta Bożego Narodzenia to czas szczególnego obdarowywania się prezentami. Jeżeli szukacie wyjątkowych prezentów dla najbliższych - odwiedźcie ładne rzeczy - Pracownia Ekonomii Społecznej 7 i 15 grudnia.
Zapraszamy filmowo (kliknięcie w link przenosi na stronę z filmem) na dwa wyjątkowe Kiermasze Świąteczne:

Warto zabrać ze sobą gotówkę. W trakcie trwania Kiermaszu 15 grudnia, wspólnie z Fundacją Centrum Inicjatyw Naturalnych przed Pracownią będziemy budować szopkę betlejemską.

Serdecznie zapraszamy!

Bezpłatny Żłobek na Ratajach dla dziaci, których niepełnosprawne i niepracujące mamy planują powrót na rynek pracy!

Poznań, os. Stare Żegrze 14/65

W Poznaniu na os. Stare Żegrze 14/65 rozpoczyna działalność bezpłatny żłobek "Mali Odkrywcy" finansowany ze środków Unii Europejskiej, z którego korzystać mogą niepełnosprawne matki przebywające na urlopach wychowawczych lub bezrobociu. Podczas pierwszego roku funkcjonowania żłobka opłacie będzie podlegało wyłącznie wyżywienie dzieci: 12 zł/dzień. Do "Małych Odkrywców" przyjmowane są dzieci, które nie ukończyły 3 lat.

Żłobek "Mali Odkrywcy" jest istotną częścią projektu z obszaru aktywizacji zawodowej dedykowanego mieszkankom Poznania, które planują powrót do pracy po przerwie związanej z urodzeniem dziecka. W ramach aktywizacji zawodowej matki mogą wziąć udział w szkoleniach zawodowych, 3-miesięcznych stażach zawodowych oraz indywidualnych spotkaniach z doradcą zawodowym, psychologiem i pośrednikiem pracy. Z tytułu udziału w szkoleniu zawodowym i stażu każda matka otrzyma stypendium szkoleniowe i stażowe.

Szczegółowych informacji udziela:

Agnieszka Michońska-Skomra

Koordynator Projektu

510 488 157, maliodkrywcypoznan@jcgroup.pl

Spotkanie informacyjne

Oddział Integracji Osób Niepełnosprawnych Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych Urząd Miasta Poznania ul. 3 Maja 46, 61-728 Poznań

Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych Oddział Integracji Osób Niepełnosprawnych Urzędu Miasta Poznania serdecznie zaprasza organizacje, prowadzące działania w obszarze działalności na rzecz osób niepełnosprawnych, na spotkanie informacyjne, które dotyczyć będzie ogłoszenia otwartego konkursu ofert nr 9/2020 na wspieranie realizacji zadań Miasta Poznania w obszarze DZIAŁALNOŚĆ NA RZECZ OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH W ROKU 2020 oraz sporządzania ofert konkursowych według nowych wzorów. Spotkanie odbędzie się 26.11.2019 r. w godzinach 10:00 - 12:00 w Urzędzie Miasta Poznania, plac Kolegiacki 17, sala sesyjna S3 (parter).

W celu zgłoszenia uczestnictwa prosimy o przesłanie na adres e- mail:
zuzanna_ostrowska@um.poznan.pl , następujących danych:
- imię i nazwisko uczestnika,
- nazwę organizacji,
- adres e- mail organizacji.

Uczestnictwo jest możliwe dopiero po uzyskaniu mailowego potwierdzenia od organizatora (Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych Oddział Integracji Osób Niepełnosprawnych). Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc, prosimy aby w szkoleniu, z ramienia organizacji, uczestniczyła jedna osoba, odpowiedzialna za sporządzanie ofert konkursowych. Zgłoszenia proszę przesyłać na adres mailowy zuzanna_ostrowska@um.poznan.pl, do dnia 21.11.2019 roku.

Zaproszenie na spotkanie w sprawie realizowanych projektów mieszkań wspomaganych przez Fundację TAK DLA SAMOSDZIELNOŚCI

Fundacja TAK DLA SAMODZIELNOŚCI

Zapraszam rodziców i opiekunów dorosłych osób z niepełnosprawnością intelektualną na spotkanie w sprawie realizowanych projektów mieszkań wspomaganych przez fundację TAK DLA SAMODZIELNOŚCI.Pierwszym realizowanym przez Fundację projektem są działania na rzecz trwałości projektu Urzędu Miasta Poznania pt. "Program mieszkalnictwa wspomaganego osób z  niepełnosprawnością intelektualną z terenu miasta Poznania".

Spotkanie odbędzie się w piątek 15 listopada o godzinie 17.00 w Sali Karmelitańskiej przy ul. Łąkowej 3 w Poznaniu. Sala ta mieści się przy Kościele Bożego Ciała w wejściu do Hostelu. Można wejść również od ulicy Krakowskiej.

Na teren przy ulicy Łąkowej można wjechać samochodem.

                                  Halina Grzymisławska - Słowińska

                                                Prezes Fundacji

Telefony do kontaktu:

501 788 442 Halina Słowińska

660 755 677 Karolina Dorożała

(NIE)ZNAJOMI film z audiodeskrypcją i napisami dla osób niesłyszących

Centrum Kultury ZAMEK, Poznań

Fundacja Mili Ludzie serdecznie zaprasza na kolejny pokaz filmowy w ramach projektu "Kinoteatr Dostępny v.2019".

12 listopada o godz. 16.30 w Kinie Pałacowym w Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu pokażemy polski film (NIE)ZNAJOMI, w gwiazdorskiej obsadzie!

Film pokazany będzie z audiodeskrypcją i napisami dla osób niesłyszących!

Opis filmu:

Wzruszająca i pełna humoru produkcja, inspirowana hitem, który pokochały miliony widzów na całym świecie, z doborową obsadą, jakiej dawno nie było w polskim kinie!Występują: Tomasz Kot ("Zimna wojna"), Maja Ostaszewska ("Pitbull. Niebezpieczne kobiety"), Kasia Smutniak ("Oni"), Aleksandra Domańska ("Podatek od miłości"), Michał Żurawski ("Volta"), Łukasz Simlat ("7 uczuć") oraz Wojciech Żołądkowicz ("Układ zamknięty").W trakcie kolacji grupa przyjaciół decyduje się zagrać w nietypową grę. Muszą ujawniać wiadomości przychodzące na ich telefony, a rozmowy przełączać w tryb głośnomówiący. Szybko okazuje się, że każdy z uczestników gry skrywa sekrety, którymi wolałby się z nikim nie dzielić, a na pozór przyjemny wieczór wywraca ich świat do góry nogami.Film wyreżyserował Tadeusz Śliwa. Autorami adaptacji scenariusza są Katarzyna Sarnowska oraz Tadeusz Śliwa.

Zwiastun filmu:

https://www.youtube.com/watch?v=YypFzpm6F18

Wstęp na pokaz bezpłatny - liczba miejsc ograniczona! Bilety można rezerwować na stronie: https://evenea.pl/event/nieznajomi/

Pokaz odbędzie się w ramach projektu "Kinoteatr Dostępny v.2019", współfinansowanego ze środków budżetu Miasta Poznania.

WYSTAWA "Po omacku". Warsztaty sensualne podczas, których zasłaniamy oczy

Centrum Kultury ZAMEK, Poznań

Rozpoczął się nowy cykl warsztatów (WYSTAWA PO OMACKU), towarzyszących każdej (większej) wystawie prezentowanej w Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu. Będą to warsztaty sensualne, podczas których zasłaniamy oczy. Ich celem jest doświadczanie sztuki wizualnej za pomocą innych zmysłów niż wzrok.

W związku z trwającą właśnie wystawą "Wkraczając w nowy wymiar. Twórczość Sophie Taeuber-Arp" serdecznie zapraszam 17.10.2019 na godzinę 17.00 do CK Zamek na warsztat sensualny, otwarty dla wszystkich zainteresowanych doświadczeniem wystawy z wyłączeniem zmysłu wzroku. Na dwugodzinny warsztat zapraszamy wszystkie dorosłe osoby, które chcą zmierzyć się z abstrakcyjno-geometrycznymi koncepcjami artystki. Nie będziemy patrzeć na zgromadzone na wystawie prace, ale zainspirowani światem przez nią przedstawionym włączymy wszystkie pozostałe zmysły, by "wkroczyć w nowy wymiar".

UWAGA: szczególnie zapraszamy do udziału osoby z niepełnosprawnościami wzroku. To, co się będzie liczyło w tym warsztacie to dotyk, węch, słuch i smak.

Organizatorzy pomagają w dotarciu z bliskiej okolicy CK ZAMEK na miejsce warsztatów, czyli do Sali Wystaw (kontakt: b.lis@ckzamek.pl)

Bilety: 5 zł.

Informacja o biletach:
Każdej osobie z niepełnosprawnością, jeśli tylko istnieje taka potrzeba, może towarzyszyć jedna osoba wspierająca, której przysługuje nieodpłatna wejściówka.

Dokładne informacje na stronie: https://ckzamek.pl/wydarzenia/5119-wystawa-po-omacku-warsztaty-sensualne-podczas-ktor/

oraz na fb: https://www.facebook.com/events/1391381611024227/

DUMNI I WŚCIEKLI film z audiodeskrypcją i napisami dla osób niesłyszących!

Centrum Kultury ZAMEK, Poznań

Za oknem lato w pełni, ale my już myślami jesteśmy przy wrześniu i mamy wielką przyjemność zaprosić na kolejny pokaz filmowy w ramach cyklu OBRAZY WRAŻLIWE, prowadzonego w Centrum Kultury ZAMEK przez Kino Pałacowe i Centrum Praktyk Edukacyjnych, przy wsparciu Fundacji Mili Ludzie oraz Towarzystwa Tłumaczy i Wykładowców Języka Migowego GEST.

3 września o godz. 18.00 w Kinie Pałacowym w Poznaniu (ul. Św. Marcin 80/82) pokażemy prawdziwą perełkę kina społecznie zaangażowanego - film DUMNI I WŚCIEKLI.

"Bohaterowie film "Dumni i wściekli" walcząc o swobody obywatelskie i widoczność istotnych dla nich spraw w przestrzeni publicznej tworzyli komitywy, których członkowie pozornie skrajnie się od siebie różnili. Również dziś, w świecie uporczywie rosnących postaw faszystowski, charakteryzujących się wrogim nastawieniem do inności, bycie razem oraz samoorganizacja mogą stanowić antidotum i zmieniać świat wokół. Skoro Jacek Kuroń nawoływał, aby "zamiast palić komitety, zakładać własne", postanowiliśmy zastanowić się co powyższe stwierdzenie może dziś dla nas oznaczać."

Film prezentowany będzie z audiodeskrypcją i napisami dla osób niesłyszących. Wprowadzenie do filmu na polski język migowy przetłumaczy Aleksandra Ziska.

Bilety na pokaz w  bardzo atrakcyjnej cenie  5 zł dostępne są w kasie Centrum Kultury ZAMEK oraz na stronie internetowej.

Agencja Zatrudnienia Fundacja Aktywizacja zaprasza osoby z niepełnosprawnościami poszukujące pracy

Kamil Stachowiak tel.: 506 941 916

Jako Fundacja Aktywizacja skupiamy się na aktywizacji zawodowej osób z niepełnosprawnościami, pomagamy im ponownie wejść na rynek pracy i zdobyć odpowiednie dla nich zatrudnienie, w tym celu realizujemy obecnie projekt o nazwie "Praca-Integracja", który bazuje na ścisłej współpracy z Pocztą Polską i gównie tam zatrudniamy naszych beneficjentów, na różnych stanowiskach, odpowiednich do ich możliwości (np. listonosz pieszy, listonosz samochodowy, pracownik ds. ekspedycyjno-rozdzielnych, pracownik obsługi klienta, doradca klienta). Oczywiście zapewniamy odpowiednie przygotowanie do zatrudnienia, wsparcie psychologów, prawników i doradców zawodowych, dodatki motywacyjne i dojazdowe, kursy i szkolenia podnoszące kwalifikacje, i inne. Poszukujemy pracowników na terenie województwa Lubuskiego (Zielona Góra, Sulęcin, Kostrzyn n/Odrą, Świebodzin, Słubice, Gubin, Gorzów Wlkp) i Wielkopolskiego (Poznań, Kłodawa, Komorniki, Mosina, Kalisz, Konin, Leszno, Swarzędz, Ostrów Wielkopolski) - do różnych placówek Poczty Polskiej.
Osoby zainteresowane prosimy o kontakt telefoniczny Kamil Stachowiak 506.941.916, będzie to okazja do omówienia szczegółów.

Projekt - rehabilitacja kompleksowa

Oddziały PFRON

Tego lata rusza rekrutacja chętnych do udziału w pilotażowym programie PFRON "Wypracowanie i pilotażowe wdrożenie modelu kompleksowej rehabilitacji umożliwiającej podjęcie lub powrót do pracy".

Podstawowym celem kompleksowej rehabilitacji jest uzyskanie zatrudnienia na otwartym rynku pracy lub uruchomienie działalności gospodarczej.

Podatek PIT

ul. Za Bramką 1, 61-842 Poznań

Jednym z ważnych źródeł dochodów budżetu Miasta jest udział z wpływów z podatku PIT płaconego przez osoby, które w deklaracji podatkowej wskażą Poznań jako miejsce rozliczenia tego podatku. Osoby te nie muszą być zameldowane w Poznaniu, wystarczy, że miasto jest ich ośrodkiem życiowym na dzień 31 grudnia roku podatkowego. Co więcej, zgodnie z ustawą o podatku dochodowym od osób fizycznych, wszystkie osoby zamieszkujące w danej miejscowości 31 grudnia są zobowiązane do rozliczenia tam podatku PIT. Dlatego też konieczne jest szerokie dotarcie do osób, które mieszkają w Poznaniu, ale nadal odprowadzają podatki w miejscach stałego zameldowania, niejednokrotnie znacznie oddalonego od miejsca zamieszkania. Dokonane szacunkowe wyliczenia pokazały, że jeśli 10 000 nowych osób zdecyduje się płacić podatki w Poznaniu, budżet Miasta pozyska 22 mln zł dodatkowych wpływów z tego tytułu. To bardzo wiele dodatkowych środków na jego rozwój.

Zmianę miejsca rozliczenia podatku można wykonać przez Internet poprzez uruchomioną przez Ministerstwo Finansów usługę "Twój e-PIT" lub na naszej stronie: www.glanc.poznan.pl

Stanowisko brokera informacji merytorycznej

Poznań

Biuro Poznań Kontakt poszukuje osoby z orzeczeniem o niepełnosprawności na stanowisko brokera informacji merytorycznej.

Szczegółowe informacje znajdą Państwo w Biuletynie Informacji Publicznej - link poniżej.

CIEMNO, PRAWIE NOC - z audiodeskrypcją i napisami dla osób niesłyszących

Fundacja Inicjatyw Społecznych MILI LUDZIE

Fundacja Mili Ludzie zaprasza na bezpłatne pokazy filmów z audiodeskrypcją i tłumaczeniem/napisami dla osób niesłyszących!

12 kwietnia 2019 r. o godz. 16.00 w Kinie Pałacowym w Poznaniu pokażemy jeden z najbardziej oczekiwanych filmów tego roku - "Ciemno, prawie noc" w reż. Borysa Lankosza, na podstawie powieści Joanny Bator, z Magdaleną Cielecką i Marcinem Dorocińskim w rolach głównych.
Film pokazany będzie z audiodeskrypcją i napisami dla osób niesłyszących (dzięki współpracy z Fundacją Katarynka z Wrocławia!).

WSTĘP NA POKAZ BEZPŁATNY!
Chętne osoby z niepełnosprawnościami oraz osoby towarzyszące prosimy o rezerwację bezpłatnych wejściówek na stronie:

https://ciemnoprawienoc.evenea.pl
Pokaz odbędzie się w ramach projektu "Kinoteatr Dostępny v.2019", współfinansowanego ze środków budżetu Miasta Poznania.
#poznanwspiera

"Moja Wielkopolska oczami osób z niepełnosprawnością intelektualną"

ul. Prusa 3, 60-819 Poznań

Konkurs fotograficzny:

"Genezą konkursu są warsztaty fotograficzne jakie w minionych latach WBPiCAK organizowała dla osób z niepełnosprawnościami. Pragniemy, aby nabyte umiejętności fotografujący poddali weryfikacji konkursowej, a przy okazji stworzyli dokument opisujący Wielkopolskę widzianą ich oczami. Tematyka zdjęć nie jest ściśle określona, ale szczególnie zależy nam na fotografiach pokazujących życie codzienne ludzi, wielkopolski krajobraz i przestrzeń publiczną. Zaproszenie do udziału w konkursie  kierujemy do ośrodków  terapeutycznych - warsztatów terapii zajęciowej i szkół specjalnych z założeniem, że główna część pracy organizacyjnej - selekcja , przygotowanie prac do konkursu i ich wysyłka zostanie wykonana przez pracujących tam animatorów- terapeutów".

Szczegółowe informacje znajdą Państwo w poniższym linku.

Stypendia dla dzieci w ciężkim stanie klinicznym

Katowice ul. Kościuszki 46

Program Pomocy Dzieciom jest skierowany do rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji finansowej, opiekujących się dziećmi, które wskutek choroby lub wypadku znalazły się w ciężkim stanie klinicznym. Są to dzieci wymagające wsparcia funkcji życiowych za pomocą respiratora bądź koncentratora tlenu, karmienia dojelitowego lub pozajelitowego, innych całodobowych specjalistycznych zabiegów opiekuńczych i pielęgnacyjnych. Jest to program pomocy socjalnej ukierunkowanej na uzyskanie trwałej poprawy sytuacji życiowej rodziny stypendysty, która deklaruje gotowość do wykorzystania wszystkich własnych możliwości pokonania trudności.

Wysokość stypendium jest ustalana indywidualnie dla każdej z rodzin - jest ono przyznawane na okres jednego roku z możliwością kontynuacji. Przyznane świadczenie pieniężne (stypendium) nie wymaga żadnego rozliczania i dokumentowania wydatków. O przeznaczeniu uzyskanych w ten sposób środków decyduje rodzina. 

Wnioski przyjmujemowane są do dnia 30 marca 2019 roku.

Szczegółowe infomacje znajdą Państwo pod poniższym linkiem oraz załączonej broszurze.

Wyjdź z bańki, złam schemat - pakiet narzędzi dla pracodawców

Poznań

Mierzysz się z wyzwaniami rekrutacyjnymi i chcesz otworzyć się na nową grupę kandydatów? Weź udział w 2-dniowym szkoleniu, w trakcie którego:

  •  zdobędziesz doświadczenie - m.in. poznasz osoby żyjące z niepełnosprawnością, przeprowadzisz z nimi symulację rozmowy kwalifikacyjnej;
  •  zyskasz wiedzę w pigułce - na temat zatrudniania osób z niepełnosprawnością, tj. przepisów, potrzeb i korzyści zarówno dla pracowników, jak i pracodawców;
  •  zainspirujesz się - poznasz dobre praktyki pracodawców oraz osoby z niepełnosprawnością,
  •  nawiążesz kontakty - z osobami, które pomogą Ci wdrożyć zmiany w Twojej organizacji;
  •  weźmiesz udział w realizacji innowacji społecznej, która ma na celu zmianę mentalną w budowaniu świadomego, równego i sprawiedliwego rynku pracy włączającego osoby z niepełnosprawnością.
  •  otrzymasz certyfikat uczestnictwa w testowaniu Innowacji Społecznej.

Terminy i miejsce szkoleń:
I. 28 lutego i 1 marca (czwartek, piątek) 9:00 - 15:00, Poznań, Job Impulse
II. 14 i 15 marca (czwartek, piątek) 9:00 - 15:00, Poznań, Job Impulse
Udział w szkoleniu jest bezpłatny. Ilość miejsc ograniczona (grupa max 14 osób). Osoby zainteresowane zapraszamy do przesyłania zgłoszenia na adres: agata.robinska@takpelnosprawni.pl.

Strona 1 2 14