14. Poznań Półmaraton

Ruszyły już zapisy na kolejny PKO Poznań Półmaraton. Tegoroczna edycja odbędzie się 3 kwietnia. Start biegu na ul. Grunwaldzkiej (przy Międzynarodowych Targach Poznańskich) planowany jest na godzinę 10:00. Trasa będzie obejmowała pętlę o długości 21,097 km. 

Zdjęcie przedstawia tłum biegaczy na ulicy. - grafika artykułu
PKO Poznań Półmaraton odbywa się co roku (z wyłączeniem 2020 r., kiedy to organizacja wydarzenia była niemożliwa ze względu na epidemię koronawirusa)/ fot. Adam Ciereszko

Na stronie półmaratonu można już zgłaszać się na kwietniową edycję biegu. W biegu będzie mogło wziąć udział 8 tysięcy osób, z czego 7000 będzie musiało zadeklarować, że są zaszczepieni i mają certyfikat. 1000 zawodników może być niezaszczepionych, ale będzie musiało przedstawić negatywny wynik testu PCR, wykonany nie później niż 48 godzin przed startem biegu. Warunkiem, który będą musieli spełnić wszyscy uczestnicy, jest ukończenie 18 lat najpóźniej w dniu biegu.

Opłata startowa uzależniona jest od kolejności zgłoszeń i zaczyna się od 130 zł dla pierwszych 2500 osób. Następnie będzie rosła wraz z liczbą chętnych. Warunki zniżki lub darmowego wstępu opisane są na stronie. W skład pakietu startowego wchodzi m.in. koszulka, plakietka z numerem startowym i chip do pomiaru czasu. 

Uczestnicy startować będą ze stref, zgodnie z deklarowanym czasem ukończenia. Zwycięzcy w klasyfikacji generalnej kobiet i mężczyzn otrzymają puchary oraz nagrody pieniężne do 10 000 zł. Dodatkowo laureaci w pozostałych kategoriach mogą liczyć na gratyfikacje w postaci zwolnienia z opłaty w kolejnej edycji półmaratonu oraz puchary. Ponadto przewidziany jest bonus dla osoby, która pobije rekord trasy (kobiety - czas poniżej 01:09:02 i mężczyźni - czas poniżej 00:59:32) w wysokości 10 000 zł. Wszyscy uczestnicy, którzy ukończą trasę w 3 godziny, otrzymają medal. Szczegóły opisane są w regulaminie

PKO Poznań Półmaraton odbywa się co roku (z wyłączeniem 2020 r., kiedy to organizacja wydarzenia była niemożliwa ze względu na epidemię koronawirusa) od 2008 r. Od początku w biegach wystartowało 81 468 biegaczy z 60 państw, z czego prawie 5 tysięcy w ubiegłym roku. 

PD

sieci społecznościowe