Arena Zawodów coraz bliżej

Jak przygotować smaczny deser, skonstruować i zaprogramować robota, zrobić dobrą fotografię czy zaplanować kampanię reklamową? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań czekają na młodzież we wtorek, 28 lutego na Międzynarodowych Targach Poznańskich, podczas targów szkolnictwa zawodowego i technicznego "Arena Zawodów".

Grafika ze zdjęciami trzech postaci wykonujących różne czynności, na dole jest biały napis na niebieskim tle - grafika artykułu
"Arena Zawodów" odbędzie się 28 lutego, od 10:00 do 15:00 na terenie Poznań Congress Center

Na dwunastu wyspach zawodów w poszczególnych branżach prezentowane będą różne kierunki kształcenia. Dla uczestników przygotowano mnóstwo atrakcyjnych pokazów oraz zadań praktycznych związanych z określonymi zawodami. Ideą imprezy jest przedstawienie ich w taki sposób, by uczeń sam mógł odnaleźć się w tym, co najbardziej mu odpowiada. 

To także okazja do spotkania z pracodawcami zainteresowanymi zatrudnieniem specjalistów w konkretnych dziedzinach. Dodatkowo doradcy przeprowadzą testy predyspozycji zawodowych i pomogą sprawdzić, jakie zdolności ma uczeń, a co za tym idzie, w jakich kierunkach powinien się kształcić. 

Akcja jest adresowana szczególnie do ósmoklasistów kończących szkołę podstawową, przed którymi stoi decyzja o wyborze dalszej drogi edukacji. "Arena Zawodów" odbędzie się 28 lutego, od 10:00 do 15:00 na terenie Poznań Congress Center. Wydarzenie przeznaczone jest dla zorganizowanych grup szkolnych z terenu Poznania. Opiekunowie zobowiązani są do dostarczenia zgłoszenia oraz wymaganych dokumentów. Regulamin wydarzenia w załączniku.

Wydarzenie będzie streamingowane na żywo na miejskim kanale na YouTube.

Targi odbywają się co roku, w ramach kampanii "Szacun dla zawodowców". Ich celem jest promocja nauki określonego fachu, a w szczególności poszerzanie wiedzy o konkretnych zawodach. Akcja promująca szkolnictwo zawodowe jest realizowana od 2015 r. Rok później (w 2016 r.) po raz pierwszy zorganizowano Arenę Zawodów. 

Organizatorem kampanii jest Miasto Poznań.

Więcej o akcji "Szacun dla zawodowców" można znaleźć na stronie: https://zawodowcy.poznan.pl/

Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych w Poznaniu rozpocznie się 15 maja.

PD

Załączniki