Aż 40 browarów z całej Polski zawita do Poznania

Poznańskie Targi Piwne po raz 8. zapraszają do wspólnej zabawy przy doskonałym piwie i świetnym jedzeniu. Na gości wydarzenia czeka 40 browarów, 15 food trucków oraz cała masa atrakcji - od pokazów wrestlingu i piwnej jogi po badania profilaktyczne dla mężczyzn.

Galeria zdjęć przedstawia zeszłoroczną edycję Poznańskich Targów Piwnych. - grafika artykułu
Wracają Poznańskie Targi Piwne, fot. Grupa MTP.

Na Międzynarodowych Targach Poznańskich już 30 i 31 lipca po raz kolejny spotkają się miłośnicy piwa i dobrego jedzenia. Poznańskie Targi Piwne, choć są kojarzone z późną jesienią, tym razem otworzą swoje bramy w samym środku lata.

- Zwiedzający będą mogli relaksować się nie tylko na hali, ale również na świeżym powietrzu, gdzie staną m.in. food trucki - mówi organizator Poznańskich Targów Piwnych, Grzegorz Stachurski.

Dla gości wydarzenia organizatorzy przygotowali szereg atrakcji. Jedną z nich jest Poznańska Piwna Mila, która odbędzie się w sobotę 31 lipca. Przed zawodnikami 1600 metrów do przebiegnięcia, a na trasie obowiązkowe 4 przystanki na małe piwo. Uczestnicy będą mogli wziąć udział także w Piwnej Jodze, czyli połączeniu jogi z relaksem i zabawą.

Osoby, które chcą sprawdzić swoją wiedzę o piwowarstwie i branży browarniczej, mogą z kolei wziąć udział w Piwnej Maturze lub drobnych konkursach odbywających się na scenie. Podczas Targów Piwnych odbywać się będą także pokazy wrestlingu organizowane przez warszawską federację wrestlingu PpW. Na uczestników wydarzenia czekają również planszówki czy popularne niegdyś kapsle, a sobotni wieczór zwieńczy silent disco, podczas którego ze słuchawkami na uszach będzie można potańczyć przy ulubionych rytmach.

Jak co roku na Poznańskie Targi Piwne zawita także ekipa Movember Polska. Celem ich działania jest podnoszenie świadomości mężczyzn w zakresie męskich chorób. W ramach akcji Movember podczas targów mężczyźni będą mieli okazję wykonania badań USG, które pozwalają wykluczyć męskie nowotwory. Badania te nie są inwazyjne i bolesne, nie wymagają także żadnego wcześniejszego przygotowania. 

- Poznańskie Targi Piwne to niesamowite miejsce na kulturalnej mapie Poznania. Można tu nie tylko odkrywać niezliczone kombinacje smaków i aromatów zamkniętych w piwie, poradzić się ekspertów i piwowarów, czy poznać wiodących producentów i dystrybutorów napojów alkoholowych, ale przede wszystkim spędzić radosny czas w gronie przyjaciół. To wydarzenie stworzone zarówno dla osób, które szukają pomysłu na spędzenie wolnego czasu, jak i dla pasjonatów oraz profesjonalistów z branży piwnej - dodaje Grzegorz Stachurski.

Co więcej, jak co roku na uczestników czekać będzie sklepik festiwalowy, a w nim bogata oferta gadżetów, m.in. szklanek czy koszulek.

Wydarzenie odbędzie się piątek w godz. 15:00 - 1:00 i w sobotę w godz.  12:00 - 1:00 (sprzedaż biletów i alkoholu do 0:00). Wejście od strony Mostu Dworcowego. 

Bilety można kupić na stronie tobilet.pl  lub w kasach MTP w trakcie trwania imprezy. Bilet upoważnia do wstępu na obie wydarzenia: Poznańskie Targi Piwne oraz Street Food Spot.  Cena biletu jednodniowego wynosi 20 zł, dwudniowego - 35 zł.

Więcej informacji na: http://targipiwne.pl/ oraz https://www.facebook.com/targipiwne/. Wydarzenie można śledzić także na Facebooku.

MTP/JZ

sieci społecznościowe