Budowa ul. św. Wawrzyńca - zmiany dla pieszych i rowerzystów

Po przerwie spowodowanej złymi warunkami atmosferycznymi i niskimi temperaturami kontynuowane są prace instalacyjne i roboty ziemne związane z budową ul. św. Wawrzyńca. W związku z postępem robót we wtorek (2 marca) zmieni się organizacja ruchu dla pieszych i rowerzystów poruszających się wzdłuż ul. Żeromskiego i Niestachowskiej na wysokości ul. św. Wawrzyńca.

Galeria zdjęć z budowy ul. św. Wawrzyńca - grafika artykułu
Budowa ul. św. Wawrzyńca - zmiany dla pieszych i rowerzystów fot. PIM

- Wykonawca buduje kanał deszczowy, zajmuje się profilowaniem skarpy nasypu kolejowego oraz kontynuuje usuwanie kolizji z uzbrojeniem podziemnym. Roboty, które rozpoczną się we wtorek, związane są z gazociągiem, wodociągiem i siecią wysokiego napięcia - mówi Grzegorz Bubula, wiceprezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

FILM

Zaplanowane prace spowodują, że piesi i rowerzyści, poruszający się do tej pory w stronę parku Sołackiego po wschodniej stronie ul. Żeromskiego i Niestachowskiej na wysokości ul. św. Wawrzyńca, będą musieli przejść lub przejechać na drugą stronę ul. Niestachowskiej (od Golęcina).  

Prosimy o zachowanie ostrożności w rejonie prac i zwracanie uwagi na bieżące oznakowanie.

Oddanie do użytku nowego odcinka ulicy planowane jest na koniec bieżącego roku. Wzdłuż nasypu kolejowego powstanie jednojezdniowa droga,mająca po jednym pasie ruchu w każdym kierunku. Po południowej stronie ulicy zostanie zbudowany chodnik dla pieszych oraz droga rowerowa.

Roboty obejmują także budowę przystanków autobusowych, zjazdów do posesji, rozbudowę skrzyżowań ul. św. Wawrzyńca z ul. Niestachowską i ul. Żeromskiego oraz z ul. Kościelną, a także kanalizację deszczową wraz z przebudową kolektora i kanałów ogólnospławnych. W planach są również nasadzenia zieleni nowe oświetlenie uliczne.

RB, PIM

sieci społecznościowe