City Trail - przełajowa piątka

6 miesięcy, 10 miast, 50 biegów na dystansie 5 kilometrów. W najbliższą sobotę rozpocznie się największy cykl biegów w Polsce. 

Grupa ludzi podczas biegu City Trail - grafika artykułu
30 września wokół poznańskiej Rusałki zainaugurowany zostanie cykl biegów City Trasil. fot. City Trail/Krsytian Gąciarski

30 września po wiosenno-letniej przerwie powraca cykl biegów przełajowych City Trail. To jedenasta edycja wydarzenia, sezon będzie trwać przez pół roku. Zawody charakteryzują się stałym 5-kilometrowym dystansem. Organizatorzy zapraszają zarówno doświadczonych biegaczy, jak i tych początkujących. Dla młodzieży i dzieci przygotowano krótsze dystanse. Dzięki temu organizatorzy pokazują, że bieganie jest dla każdego.

Przełaje to nie tylko okazja do spędzenia aktywności na świeżym powietrzu, ale również zawarcia nowych znajomości. Dzięki dystansom przeznaczonym dla młodszych uczestników, wydarzenie to daje okazję, aby spędzić aktywny czas w rodzinnym gronie. 

W Poznaniu biegi City Trail od początku odbywają się przy jeziorze Rusałka, gdzie wytyczono pięciokilometrową trasę. Niezmienna jest też godzina biegu głównego - 11:00. Wcześniej odbywają się biegi dla dzieci i młodzieży na dystansie od 200 metrów do 1 kilometra. 

Nie ma limitów miejsc, zatem zawsze można zapisać się w dniu biegu. Opłata startowa to w biurze zawodów 45 zł w biegu głównym i 25 zł w biegach junior. 

Po zakończeniu sezonu uczestnicy z najlepszymi wynikami w każdej lokalizacji zostaną nagrodzeni - w klasyfikacji open oraz wiekowych. Wszyscy, którzy ukończą minimum trzy biegi otrzymają pamiątkowe medale. Zwieńczeniem sezonu będzie ogólnopolski bieg finałowy City Trail Gold. 

Początkowo, w 2010 roku, miały to być tylko biegi dla grupy znajomych. Rzeczywistość przerosła oczekiwania organizatorów - na pierwszych zawodach pojawiło się ponad 300 osób. Obecnie wydarzenia odbywają się w największych polskich miastach - Warszawie, Trójmieście, Wrocławiu i Poznaniu.

Szczegółowe informacje o zawodach oraz zapisy znajdują się na stronie www.citytrail.pl.

MG