Dla pieszych i rowerzystów

Kończy się remont ciągu pieszo-rowerowego na ul. Hetmańskiej. Piesi i rowerzyści mogą wygodnie poruszać się po południowej stronie ulicy, pomiędzy mostem Przemysła I, a rondem Starołęka i dalej na wysokości parkingu P&R.

widok z góry na ciąg pieszo-rowerowy przy ul. Hetmańskiej, po której jadą samochody - grafika artykułu
Ciąg pieszo-rowerowy przy ul. Hetmańskiej fot. ZDM

W ostatnich latach sukcesywnie odnawiane były kolejne części tej bardzo popularnej trasy pieszo-rowerowej. W rejonie Warty pozostał tylko wspomniany odcinek, który nie miał nowej nawierzchni.

Tegoroczne prace rozpoczęły się pod koniec września. W ich trakcie usunięta została nawierzchnia na odcinku około 450 metrów i w jej miejsce ułożona nowa, bitumiczna. Dodatkowo na wysokości parkingu Park & Ride ruch pieszy został wydzielony od rowerowego. Dzięki temu zarówno piesi, jak i rowerzyści mogą bezpieczniej i komfortowo przemieszczać się wzdłuż ul. Hetmańskiej pomiędzy wschodnią i zachodnią częścią miasta.

Warto podkreślić, że zgodnie z Programem Rowerowym Miasta Poznania wyremontowany odcinek ul. Hetmańskiej jest częścią Obwodnicy 2, którą można dotrzeć do Wartostrady, na tereny rekreacyjne, czy też w rejon przystanków komunikacji publicznej i parkingu Park & Ride.

Do wykonania zostały jeszcze elementy związane z montażem i malowaniem oznakowania poziomego i pionowego. Koszt prac to około 550 tysięcy złotych.

ZDM

sieci społecznościowe