Dmowskiego z nową drogą rowerową

Trwa budowa drogi rowerowej wzdłuż ul. Dmowskiego. Obecnie prace prowadzone są na łazarskim odcinku od ul. Potockiej do ul. Hetmańskiej. Na tym jednak nie koniec, bo ogłoszony został już przetarg na wykonanie kolejnego etapu inwestycji.

Galeria zdjęć z budowy drogi rowerowej przy ul. Dmowskiego - grafika artykułu
Trwa budowa drogi rowerowej wzdłuż ul. Dmowskiego. Obecnie prace prowadzone są na łazarskim odcinku od ul. Potockiej do ul. Hetmańskiej fot. PIM

- Czekamy na oferty od potencjalnych wykonawców, którzy chcą wybudować odcinek między ul. Krauthofera a ul. Miedzianą na Górczynie. Z kolei realizacja pierwszego etapu zadania wkroczyła w kluczową fazę, gdyż rozpoczęło się układanie nawierzchni nowej drogi rowerowej. Dzięki inwestycji poprawi się również komfort pieszych, którzy będą poruszać się równymi chodnikami - mówi Marcin Gołek, wiceprezes spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

FILM

Prace na odcinku od ul. Potockiej do ul. Hetmańskiej prowadzone są po zachodniej stronie ul. Dmowskiego. Roboty brukarskie na chodnikach, miejscach parkingowych i zjazdach do posesji już się zakończyły. Po ułożeniu masy na drodze rowerowej, wykonawca zajmie się malowaniem oznakowania poziomego na nowej nawierzchni. Przy skrzyżowaniu z ul. Hetmańską nowa infrastruktura została powiązana z tą istniejącą, co pozwoli na zachowanie ciągłości przejazdu. W ostatniej fazie prac przeprowadzone zostaną jeszcze nasadzenia zieleni niskiej, pojawi się także mała architektura.

Budowany odcinek jest jednym z trzech zaplanowanych w ramach tej inwestycji. Docelowo droga połączy rynek Łazarski z ul. Miedzianą. Ogłoszony w ubiegłym tygodniu przetarg dotyczy odcinka pomiędzy ul. Krauthofera a ul. Miedzianą o długości ok. 600 metrów. Równolegle do drogi rowerowej powstanie komfortowy chodnik, całość będzie oświetlona. Wykonawca zajmie się również budową miejsc postojowych, zjazdów do posesji i kanału technologicznego. Zainteresowane firmy mogą składać swoje oferty do 4 czerwca.

Celem wszystkich etapów inwestycji jest usprawnienie i poprawa bezpieczeństwa ruchu rowerowego pomiędzy Łazarzem a Górczynem.

PIM/JZ