Dni Rodziny - ruszył konkurs na mikrogranty

Już w maju rozpoczną się kolejne Poznańskie Dni Rodziny. Każdy, kto ma dobry pomysł i chciałby współorganizować to wydarzenie, może spróbować swoich sił w konkursie na mikrogranty. Autorzy najlepszych propozycji otrzymają do 3 tys. zł na ich realizację. 

Na zdjęciu dużo osób na placu Wolności, nad nimi unoszą się mydlane bańki - grafika artykułu
Poznańskie Dni Rodziny to międzypokoleniowe święto poznanianek i poznaniaków

Poznańskie Dni Rodziny to coroczne święto, które od lat łączy pokolenia w stolicy Wielkopolski. Przez kilkanaście dni na mieszkańców Poznania czeka zwykle wiele imprez: spektakli, pokazów, warsztatów, wykładów, konferencji, pikników, koncertów, konkursów, zawodów, zajęć sensorycznych, sportowych, edukacyjnych, plastycznych, ćwiczeń, gier i zabaw dla całych rodzin. 

Każdy, kto chce włączyć się w organizację tego wydarzenia, może wziąć udział w konkursie mikrograntów. To propozycja dla organizacji pozarządowych oraz nieformalnych grup. Pomysły, jakie można zgłaszać, muszą dotyczyć działań integrujących i aktywizujących poznańskie rodziny. Najlepsi otrzymają mikrogrant - do 3 tys. zł na realizację zaproponowanego działania. Miasto przeznaczyło na to łącznie 75 tys. zł. 

Wszystkie dofinansowane przedsięwzięcia muszą rozpocząć się najwcześniej 29 kwietnia, a zakończyć - najpóźniej 30 czerwca. Ich główne części powinny mieć jednak miejsce w maju, podczas Poznańskich Dni Rodziny (18-29 maja).

Nabór wniosków ruszył 19 kwietnia na platformie Witkac.pl i potrwa do 18 maja. Więcej informacji na stronie fundacjaitsuptoyou.pl.

AW

Załączniki