Dodatkowe tramwaje i autobusy w okresie Wszystkich Świętych

Podobnie jak w latach ubiegłych, tak i w tym roku wzmocniona zostanie komunikacja miejska w okresie Wszystkich Świętych. Ze względu na wzmożony ruch pojazdów i powstające "korki" na trasach dojazdowych do cmentarzy Poznania, najpewniejszym i najszybszym środkiem transportu będzie tramwaj.

Cmentarz Zasłużonych Wielkopolan, pomnik H. Cegielskiego, fot. A. Florkowski - grafika artykułu
Cmentarz Zasłużonych Wielkopolan, pomnik H. Cegielskiego, fot. A. Florkowski

Miejskie przedsiębiorstwo komunikacyjne w Poznaniu, oprócz stałych, bezpośrednich połączeń dużych skupisk mieszkaniowych z cmentarzami komunalnymi, wprowadzi 31 października oraz 1 i 2 listopada dodatkowe, bezpośrednie połączenia tramwajowe i autobusowe oraz dodatkowe połączenia tramwajowe między cmentarzami na junikowie i miłostowie: linia 23 i 24. linie nr 6 i 15 wydłużone zostaną do junikowa, a linia nr 7 do miłostowa.wydłużone trasy tych linii obowiązywać będą też 2 listopada - w dzień zaduszny.
dodatkowym taborem wzmocnione zostaną też linie autobusowe: 57, 60, 69 70, 73, 77, 82 i 93. aby zapewnić dogodniejszy dojazd do cmentarza miłostowo od strony ulicy gnieźnieńskiej, uruchomiona zostanie linia 173 z dworca śródka.
w niedzielę 31 października i 1 listopada w dniu święta zmarłych na przejazdy do 10 minut obowiązywać będą zgodnie z taryfą bilety 10 - minutowe, natomiast na pozostałe przejazdy w jednym kierunku bez względu na czas ich trwania obowiązywać będą bilety półgodzinne. bilety okresowe, sieciowe i trasowane zachowują swą ważność.częstotliwość kursowania tramwajów linii 1, 6, 7, 8 i 13 oraz dodatkowych 22 (os. jana iii sobieskiego - miłostowo), 23 i 24 wynosić będzie w godzinach 7.00-18.00 co około 10 minut, a linii 15 co około 7 minut.

sieci społecznościowe