Drzwi otwarte w PCŚ

Mieszkańcy zainteresowani ofertą Poznańskiego Centrum Świadczeń mogą odwiedzić placówkę także w dzień wolny od pracy. W sobotę, 8 sierpnia w siedzibie PCŚ przy ul. Wszystkich Świętych odbędą się drzwi otwarte.    

Na zdjęciu znajduje się wnętrze Poznańskiego Centrum Świadczeń. Widać na nim stanowiska oddzielone boksami, przy każdym znajduje się krzesło - grafika artykułu
W sobotę, 8 sierpnia w siedzibie Poznańskiego Centrum Świadczeń przy ul. Wszystkich Świętych odbędą się drzwi otwarte

Pracownicy centrum pomogą wypełnić wniosek oraz skompletować niezbędną dokumentację. Dla osób, które chciałyby skorzystać z usługi za pośrednictwem internetu, będzie istniała możliwość założenia oraz potwierdzenia profilu zaufanego. Umożliwi to załatwienie sprawy bez konieczności wychodzenia z domu. PCŚ zachęca także do składania wniosków elektronicznie. 

W sobotę Poznańskie Centrum Świadczeń będzie czynne w godz. 9:00 - 15:00. 

W ramach tegorocznej akcji świadczeniowej można składać wnioski o przyznanie:

  • świadczenia ,,Dobry Start'' (wyprawka szkolna w wysokości 300 zł),
  • świadczeń rodzinnych,
  • świadczeń z funduszu alimentacyjnego,
  • stypendiów szkolnych.

Wybierając się do PCŚ należy zabrać ze sobą dowód osobisty (lub inny dokument potwierdzający tożsamość), ewentualnie upoważnienie osoby, w imieniu której składa się wniosek. Dodatkowo warto mieć przy sobie numery PESEL dzieci oraz znać nazwę szkoły, do której uczęszczają (potrzebne do świadczenia "Dobry Start").

Wnioski o świadczenia rodzinne oraz z funduszu alimentacyjnego złożone na okres świadczeniowy 2020/2021 będą rozpatrywane na podstawie dochodów rodziny za 2019 r.

Ważne!!! Świadczenie wychowawcze 500+ jest przyznane do 31 maja 2021 r. Oznacza to, że wnioski o jego kontynuację będą przyjmowane dopiero w 2021 r. Tylko osoby, którym niedawno urodziło się dziecko lub które uzyskały prawo do pobierania świadczenia np. w związku z uzyskaniem prawa do opieki naprzemiennej nad dzieckiem, powinny składać wnioski o 500+.

AJ/ PCŚ

sieci społecznościowe