Dworska z nowym chodnikiem

Wschodnia strona ul. Dworskiej zostanie uzupełniona o chodnik, który powstanie na wysokości budynku przy numerze 9. Okoliczni mieszkańcy zyskają tym samym wygodną drogę dojścia od ronda Alicji Karłowskiej-Kamzowej do skrzyżowania z ul. Karpią.

Ulica Dworska przed budową chodnika - grafika artykułu
Wschodnia strona ul. Dworskiej zostanie uzupełniona o chodnik, który powstanie na wysokości budynku przy numerze 9 fot ZDM

Obecnie chodnik po wschodniej stronie ul. Dworskiej pomiędzy ul. Karpią i nową drogą powstałą w ramach budowy węzła Naramowicka/Lechicka kończy się na wysokości budynku o numerze 9. W tym miejscu piesi muszą pokonywać utwardzony trylinką (szcześciokątne płyty betonowe) fragment pobocza wykorzystywany do parkowania pojazdów. 5 stycznia podpisana została umowa z wykonawcą, który wybuduje tutaj chodnik. Dzięki temu powstanie wygodne połączenie dla pieszych od ul. Karpiej do nowego ronda A. Karłowskiej-Kamzowej.

Nowy chodnik będzie miał szerokość 2,3m i zostanie wykonany z płyt betonowych. Zakres prac obejmuje również powstanie zjazdu na teren posesji nr 6 oraz obniżenie krawężnika w miejscu sugerowanego przejścia dla pieszych na druga stronę ul. Dworskiej. Prace budowlane powinny zakończyć się w ciągu 70 dni od dnia podpisania umowy. Ich koszt wyniesie blisko 200 tysięcy złotych.

ZDM

sieci społecznościowe