Fundusz Samorządów Uczniowskich - rusza nabór wniosków

Rozpoczyna się VI edycja konkursu "Fundusz Samorządów Uczniowskich", który umożliwia poznańskiej młodzieży uzyskać pieniądze na realizację własnych pomysłów. Aplikacje należy składać do 13 lutego.

Na pierwszym planie widać stół do gry w piłkarzyki, w tle kilka osób siedzi na pufach. - grafika artykułu
Fundusz Samorządów Uczniowskich - rusza nabór wniosków

Konkurs adresowany jest do uczniów i uczennic poznańskich szkół ponadpodstawowych. Jego celem jest wsparcie działań młodych osób zaangażowanych w rozwój swojej szkoły i w życie miasta. To inicjatywa, która zachęca młodzież do wpływania na najbliższe otoczenie.

Samorządy uczniowskie, pod okiem opiekunów i przy wsparciu merytorycznym Wydziału Rozwoju Miasta i Współpracy Międzynarodowe UMP, uczą się pozyskiwać dofinansowanie na projekty związane np. z zainteresowaniami naukowymi, kształtowaniem postaw obywatelskich, wydarzeniami edukacyjno-kulturalnymi lub integracją. Przed każdą edycją konkursu organizowane są warsztaty dotyczące tworzenia projektów oraz współpracy w zespole.

Dzięki środkom Miasta w dotychczasowych pięciu edycjach konkursu udało się zrealizować już ponad 150 pomysłów. 

- Cieszymy się, że coraz więcej szkół przystępuje do konkursu, mamy nadzieję, że w tegorocznej edycji dołączą te, które jeszcze z funduszu nie korzystały. Warto zawnioskować o dofinansowanie, ponieważ realizowane projekty angażują całą społeczność uczniowską i uczą młodzież działać zespołowo. To doskonałe przygotowanie do pracy projektowej w przyszłości - mówi Iwona Matuszczak-Szulc, dyrektorka Wydziału Rozwoju Miasta i Współpracy Międzynarodowej UMP.

Uczniowie będą mogli dostać do 2 tys. zł na projekt. W przypadku zespołów szkół będzie możliwość zgłoszenia jednego projektu przez każdy typ szkoły ponadpodstawowej, działającej w trybie dziennym, wchodzącej w skład zespołu. Łącznie na realizację konkursu Miasto Poznań przeznaczy 60 tys. zł.

Aplikacje (na formularzu wniosku) należy przesłać do 13 lutego, wyłącznie w postaci elektronicznej (format Word), za pośrednictwem platformy ePUAP, na adres skrytki Urzędu Miasta Poznania na ePUAP:/UMPoznan/SkrytkaESP. 

"Fundusz Samorządów Uczniowskich" utworzono z inicjatywy Młodzieżowej Rady Miasta Poznania. Konkurs jest elementem "Polityki dla ludzi młodych Miasta Poznania na lata 2019-2025".

Więcej informacji na temat konkursu udziela Wydział Rozwoju Miasta i Współpracy Międzynarodowej Urzędu Miasta Poznania: akademickipoznan@um.poznan.pl

Dokumenty konkursowe można pobrać z Biuletynu Informacji Publicznej.

JZ