INAUGURACJA NOWEGO ROKU SZKOLNEGO

Dzisiaj początek roku szkolnego 2004/2005. Prezydent Poznania Ryszard Grobelny i jego zastępca Maciej Frankiewicz wzięli udział w uroczystej miejskiej inauguracji roku szkolnego w II Liceum Ogólnokształcącym im. Heleny Modrzejewskiej, im. Gen. J. Zamoyskiej.

II Liceum Ogólnokształcące - grafika artykułu
Inauguracja nowego roku szkolnego

Uczniowie tej szkoły w maju 2004 roku zdawali po raz pierwszy maturę międzynarodową. Wszyscy uzyskali wyniki powyżej średniej. W tym roku szkolnym uczniów i nauczycieli trzyletnich liceów ogólnokształcących oraz liceów profilowanych czeka bardzo poważne wyzwanie - nowa matura.
Maciej Frankiewicz uczestniczył także w rozpoczęciu roku szkolnego w Szkole Podstawowej Nr 90. Podczas uroczystości uczniom klas zerowych i pierwszych (6 i 7 lat) wręczone zostały elementarze pt." Z Pyrkiem bezpieczniej". Organizatorem akcji jest Komenda Wojewódzka Policji. W tym roku po raz pierwszy obowiązkowe są zerówki. Sześciolatki rozpoczynają swoją edukację w oddziałach zerowych w szkołach lub przedszkolach.
Aby zapewnić uczniom jak największe bezpieczeństwo w drodze do szkoły, szczególnie tym z najmłodszych klas szkół podstawowych, już od kilku dni Straż Miejska, Policja, i pracownicy Zarządu Dróg Miejskich w Poznaniu sprawdzają oznakowanie w okolicach szkół. Wokół placówek oświatowych prowadzone są też wzmożone kontrole, które mają uczulić kierowców na zachowanie w tych rejonach szczególnej ostrożności. Wkrótce też strażnicy miejscy i policjanci poprowadzą zajęcia z najmłodszymi uczniami na temat zachowania bezpieczeństwa na drodze i unikania innych zagrożeń.

sieci społecznościowe