Jak złożyć wniosek o dodatek węglowy?

Ruszył nabór wniosków o wypłatę 3 tys. zł na zakup węgla. Nowe świadczenie przysługuje gospodarstwom domowym niezależnie od ich sytuacji finansowej. Dokumenty można złożyć online, drogą pocztową lub osobiście w Poznańskim Centrum Świadczeń.

Na zdjęciu widać rękę trzymającą wniosek, w tle budynek PCŚ - grafika artykułu
Jak złożyć wniosek o dodatek węglowy?

O dodatek węglowy mogą starać się gospodarstwa domowe, w których głównym źródłem ogrzewania jest kocioł na paliwo stałe, kominek, koza, ogrzewacz powietrza, trzon kuchenny, piecokuchnia, kuchnia węglowa lub piec kaflowy na paliwo stałe. 

Nabór wniosków prowadzony jest do 30 listopada 2022 r. Dokumenty można złożyć osobiście w siedzibie Poznańskiego Centrum Świadczeń przy ul. Wszystkich Świętych 1, elektronicznie za pomocą profilu zaufanego czy podpisu elektronicznego lub przesłać pocztą.

Dodatek węglowy wypłacany będzie jednorazowo w wysokości 3000 zł w terminie do miesiąca od dnia złożenia wniosku. 

Należy pamiętać, że każdy kto chce złożyć osobiście wniosek o dodatek węglowy w Poznańskim Centrum Świadczeń powinien się umówić na wizytę. Można to zrobić za pomocą strony internetowej: pcs.poznan.pl lub korzystając z miejskiej infolinii pod numerem telefonu 61 646 33 44.

Szczegółowe informacje na temat nowego świadczenia, w tym wzór wniosku do pobrania, dostępne są na stronie pcs.poznan.pl w zakładce dodatek węglowy.