Fotorelacja z imienin ulicy Święty Marcin

Kolejne imieniny Ulicy Święty Marcin za nami. Tradycyjnej paradzie ulicznej towarzyszyły liczne atrakcje. Oczywiście nie zabrakło też rogali świętomarcińskich.

Tradycja obchodów Dnia Świętego Marcina jest znana w wielu miastach Europy od średniowiecza, jednak w Poznaniu ma szczególny wymiar. Od połowy XIX wieku wypieka się z tej okazji specjalne rogale świętomarcińskie, których kształt ma przypominać podkowę konia, na którym jeździł święty. Wedle legendy były one rozdawane potrzebującym. Dziś są częścią dziedzictwa kulinarnego regionu i są chronionym produktem Unii Europejskiej. 11 listopada poznańscy cukiernicy sprzedają ich ponad milion sztuk.

1 - grafika artykułu
Sw Marcin Parada 2014_fot_j_pindych

Zdjęcia: Jakub Pindych

Allerogal plus

W tym roku każdy, kto chciałby wysłać rogala świętomarcińskiego znajomym może zamówić go w serwisie Allegro. Akcja Allerogal plus trwa do 17 listopada.

Tegoroczna akcja realizowana jest przez Allegro we współpracy z Miastem Poznań oraz partnerami: firmą Euroflorist i e-torty. Rogale za pośrednictwem serwisu Allegro będzie można zamawiać do 17 listopada. - Rogale świętomarcińskie posiadają Certyfikat Produktu Regionalnego Unii Europejskiej, dlatego mogą być wypiekane tylko w Poznaniu i okolicach. Tym, co mamy najlepsze w stolicy Wielkopolski, chcemy podzielić się z innymi. Cieszę się, że firmy z Konsorcjum Marki Poznań kontynuują akcję alleRogal, dzięki której ludzie w całej Polsce oraz za granicą będą mogli skosztować świeżych, poznańskich rogali - mówi Ryszard Grobelny.

Do poczytania w trzech językach

Z okazji Imienin Ulicy Święty Marcin Poznańska Lokalna Organizacja Turystyczna wraz z partnerami z przygotowała wybór specjalnych ofert hotelowych i kulinarnych. Na specjalnie uruchomionej stronie będzie można znaleźć poza nimi, także szczegółowy program obchodów, dodatkowe atrakcje, a także poczytać o tradycji wypiekania rogali. Warto także zwrócić uwagę na świąteczne pokazy przygotowane przez Rogalowe Muzeum Poznania.

Strona jest dostępna w trzech językach:

PMX/PLOT/BPM