Kolejne gwiazdy na Memoriale Czesława Cybulskiego

Mniej niż dwa tygodnie zostało do Memoriału Czesława Cybulskiego, który odbędzie się na Golęcinie. Swój udział potwierdziła Anita Włodarczyk - aktualna wicemistrzyni Europy oraz wielokrotna złota medalistka mistrzostw świata i igrzysk olimpijskich. Wysoko będzie też latać Piotr Lisek w skoku o tyczce. Bilety są już w sprzedaży.

Zawodniczki podczas zeszłorocznego mityngu w biegu ma 110 metrów przez płotki - grafika artykułu
Na Golęcinie wystąpi m.in. Pia Skrzyszowska, która kilka dni temu zdobyła srebrny medal mistrzostw Europy w lekkiej atletyce

26 lipca rozpoczną się Igrzyska Olimpijskie w Paryżu. Od 1 sierpnia do rywalizacji włączą się lekkoatleci. Konkurencje będą głównie rozgrywane na Stade de France. Memoriał Czesława Cybulskiego, który odbędzie się na Stadionie Lekkoatletycznym na Golęcinie 23 czerwca, będzie więc doskonałą okazją do sprawdzenia formy przez sportowców, a kibice będą mogli ich zobaczyć na żywo krótko przed najważniejszą imprezą czterolecia.

Mocny młot

Już wcześniej poinformowano o mocnej obsadzie męskiego konkursu w rzucie młotem. W kole będzie można zobaczyć dwóch polskich mistrzów: Pawła Fajdka oraz Wojciecha Nowickiego. Ten drugi to świeżo upieczony Mistrz Europy, który w Paryżu będzie bronił tytułu mistrza olimpijskiego. 

Podobny cel ma Anita Włodarczyk, która triumfowała w trzech ostatnich igrzyskach olimpijskich. Lekkoatletka wraca po kontuzji i w trwających właśnie Mistrzostwach Europy zdobyła srebrny medal. 

Wysokie loty i gwiazdy na bieżni

Piotr Lisek będzie chciał z pewnością potwierdzić formę, którą szykuje na sezon olimpijski. Skoczek startował w Poznaniu chociażby w zeszłym roku. Wygrał wówczas swoją konkurencję i jest rekordzistą mityngu z wynikiem 5,80 metra.

Ciekawie zapowiada się rywalizacja w konkurencjach sprinterskich Memoriału Czesława Cybulskiego 2024. Wśród lekkoatletek i lekkoatletów, którzy pojawią się na Golęcinie, nie brakuje najbardziej gorących nazwisk ostatnich sezonów.

Będzie można między innymi zobaczyć dwie aktualne medalistki Mistrzostw Europy odbywających się w Rzymie - srebrną Pię Skrzyszkowską oraz złotą - Natalię Kaczmarek. 

Ta druga w poniedziałkowy wieczór (10 czerwca) zwyciężyła w biegu na 400 metrów bijąc rekord Polski na tym dystansie z czasem 48.98 sekund. Wcześniej najlepszy rezultat (49.28 s) należał od 1976 roku do Ireny Szewińskiej.

Podczas tegorocznego Memoriału na bieżni będzie można również zobaczyć kolejną złotą medalistkę sztafety mieszanej 4x400 metrów z Tokio - Justynę Święty-Ersetic. Należąca do słynnego dream teamu "Aniołków Matusińskiego" Polka wywalczyła kwalifikacje do Igrzysk Olimpijskich w Paryżu w sztafecie kobiet i mieszanej 4 x 400 m podczas World Relays na Bahamach. Na Memoriale Czesława Cybulskiego wystąpi po raz pierwszy.

Kolejne nazwiska gwiazd tegorocznego Memoriału Czesława Cybulskiego będą publikowane na stronie Memoriału oraz w mediach społecznościowych

Bilety już w sprzedaży

Można kupować bilety na Memoriał.Ceny wstępu na tegoroczną imprezę są takie same jak w zeszłym roku. W sektorze A (trybuna od strony kortów tenisowych) wynoszą 25 zł (bilet normalny) i 15 zł (bilet ulgowy), a w sektorze B (trybuna od strony Rusałki) 45 zł (bilet normalny) i 25 (bilet ulgowy). Na dodatkowe zniżki mogą liczyć posiadacze Karty Rodziny Dużej z kodem terytorialnym Miasta Poznania oraz członkowie programu OK Poznań. Sprzedaż prowadzona jest wyłącznie online za pośrednictwem platformy ToBilet.pl.

POSiR