Koncert "Na Falach" już w weekend

Prezydent Miasta Poznania zaprasza do udziału w wyjątkowym koncercie organizowanym 4 września w ramach cyklu #Na Falach. Tym razem scenę nad Jeziorem Strzeszyńskim wypełnią dźwięki muzyki młodego pokolenia. Koncert dedykowany jest osobom zaszczepionym - to forma podziękowania mieszkańcom za ich odpowiedzialną postawę w obliczu pandemii Covid-19.

Grafika przedstawia plakat zapowiadający wydarzenie. Znajdują się na nim m.in. informacje o czasie i miejscu koncertu oraz o wykonawcach. - grafika artykułu
Koncert "Na Falach" już w weekend

Poznań obecnie mieści się w czołówce miast z największą liczbą osób w pełni zaszczepionych - to 65 proc. wszystkich mieszkanek i mieszkańców. 

- Koncert to ukłon Miasta w stronę tych osób, których postawa powoduje, że wszyscy możemy poczuć się bezpieczniej - mówi Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania. - Dzięki osobom zaszczepionym powrót do rzeczywistości bez obostrzeń staje się bliższy i za to serdecznie im dziękuję. 

Koncert #NaFalach składać się będzie z dwóch występów. W pierwszym z nich na scenie pojawi się Paulina Przybysz z zespołem. Artystka, która wraz z siostrą Natalią zaczynała karierę jako zespół Sistars, od lat kontynuuje ją solowo - najpierw jako Pinnawela, następnie pod własnym nazwiskiem. W 2018 roku odebrała Fryderyka za album Chodź tu, a w 2020 roku ukazał się jej ostatni krążek zatytułowany Odwilż. 

Paulina Przybysz pojawi się w Poznaniu w podwójnej roli. Po swoim pełnowymiarowym koncercie wystąpi w składzie Albo Inaczej. To wyjątkowy projekt, w którym bierze udział wielu artystów i artystek. Interpretują oni tekst najbardziej znanych hip-hopowych utworów w nowych przygotowanych specjalnie dla nich aranżacjach. Pod szyldem Alkopoligamii ukazały się już trzy wydawnictwa z tej serii. Do najpopularniejszych utworów należą między innymi Jest Jedna Rzecz Peji w wykonaniu Zbigniewa Wodeckiego, Bez ciśnień Zipery w wersji Beaty Kozidrak czy Czerwona Sukienka Fisza zaśpiewana przez Justynę Święs. 

- Projekt Albo Inaczej powstał po to, aby zwrócić uwagę na dwie ważne kwestie: że polscy raperzy potrafią pisać genialne teksty oraz że muzyka potrafi łączyć artystów z kompletnie różnych światów - mówi Witold Michalak, pomysłodawca tego przedsięwzięcia. - W Poznaniu wystąpimy w składzie: Krystyna Prońko, Ten Typ Mes, Paulina Przybysz, Te-Tris, Kasia Lins, Natalia Nykiel, Emil Blef, Eldo i Piotr Zioła. Zapraszam wszystkich do udziału w koncercie - dodaje.

Organizacja koncertu to wspólna inicjatywa Miasta Poznania i jego Młodzieżowej Rady.

- Umówiliśmy się wspólnie, że wydarzenie będzie okazją do promocji szczepień wśród młodzieży - mówi Jędrzej Solarski, zastępca prezydenta miasta. - Wszyscy chcemy, by zniesiono ograniczenia, które wynikają z ryzyka zachorowania na COVID-19, chcemy też wrócić do normalnego rytmu pracy i nauki. Tryb działania szkół jest niestety nadal uzależniony od liczby zaszczepionych. Mówiąc młodzieży: "zaszczep się i bądź bliżej muzyki", zachęcamy do podjęcia odpowiedzialnej i ważnej decyzji.

Jak przygotować się do koncertu?

Na wydarzenie należy zabrać certyfikat szczepienia - tylko on będzie uprawniał do wejścia w strefę koncertową. Dokument można wydrukować lub pobrać na telefon, a następnie okazać go przy wejściu. Osoby, które pokażą certyfikat, otrzymają opaskę uprawniającą do udziału w wydarzeniu, a także drobny upominek. Będzie to worek-plecak, który będzie pamiątką z koncertu, a jednocześnie podziękowaniem dla zaszczepionych poznaniaków za obywatelską postawę.     

Osoby, mające medyczne przeciwwskazania do szczepień, będą mogły posłuchać występów artystów w specjalnie dla nich przygotowanej przestrzeni - wejście do niej będzie możliwe na podstawie oświadczenia. 

Koncert Pauliny Przybysz rozpocznie się o godz. 19:00, a występ w ramach projektu Albo Inaczej - o 20:30. Strefa opaskowania będzie czynna od godz. 17.30, a otwarcie bram nastąpi o 18.30. Scena koncertowa stanie w pobliżu plaży. Mapka znajduje na zamieszczonej obok fotografii.  

Komunikacja w dniu koncertu

W celu ułatwienia dojazdu na koncert transportem publicznym Zarząd Transportu Miejskiego wzmocni komunikację autobusową - m.in. po zakończeniu wydarzenia uruchomiona zostanie dodatkowa linia nr 105 na trasie Strzeszynek - rondo Kaponiera.

Wzmocnienie komunikacji autobusowej przed i po koncercie:

  • Linia nr 146 - wszystkie kursy z przystanku Boranta od godz. 16:25 do końca dnia będą wydłużone do pętli Strzeszynek (odjazdy ze Strzeszynka od godz. 17:01 do 18:01 co pół godziny, od godz. 18:30 do 22:00 co pół godziny i o 22:32),
  • Linia nr 160 - wszystkie kursy z Garbar od godz. 16:40 do 18:39 oraz o godz. 21:39 i 22:12 będą wydłużone do pętli Strzeszynek (odjazdy ze Strzeszynka o godz. 17:15, 17:45, 18:14, 18:45, 19:12, 22:12 i 22:45),
  • Linia nr 195 - wykonane będą dodatkowe kursy na trasie Ogrody - Strzeszynek (odjazdy z Ogrodów o godz. 16:47, 17:25, 18:00 i 18:15, odjazdy ze Strzeszynka o godz. 17:07, 17:45, 18:18 i 18:33).

Wzmocnienie komunikacji autobusowej po koncercie:

  • W godz. 22:00 - 22:45 uruchomiona zostanie specjalna linia nr 105 na trasie: STRZESZYNEK - Koszalińska - Golęcińska - Wojska Polskiego - Niestachowska - Żeromskiego - Przybyszewskiego - Bukowska - Zwierzyniecka - RONDO KAPONIERA

 AJ/ AW/ WZiSS

sieci społecznościowe