Konferencja ABSL w Poznaniu

Ruszyła prestiżowa konferencja ABSL. Najważniejsi przedstawiciele świata biznesu, polityki i mediów z całego świata spotkali się w Poznaniu. Wśród gości jest m.in. Simon Sinek, słynny mówca i pisarz. Uczestnicy dwudniowej konferencji będą rozmawiać m.in. o warunkach dla rozwoju biznesu w Polsce.

Konferencja to najważniejsze w naszej części Europy wydarzenie poświęcone nowoczesnym usługom dla biznesu - grafika artykułu
Konferencja to najważniejsze w naszej części Europy wydarzenie poświęcone nowoczesnym usługom dla biznesu

Konferencja organizowana przez ABSL -  Związek Liderów Sektora Usług Biznesowych - to najważniejsze w naszej części Europy wydarzenie poświęcone nowoczesnym usługom dla biznesu. Jej temat przewodni to "Poland. The place to grow" czyli "Polska - doskonałe miejsce do rozwoju". Gościem specjalnym jest Simon Sinek, profesor Uniwersytetu Columbia i światowej sławy guru w zakresie przywództwa.

Pierwsze prelekcje rozpoczęły się w czwartek rano w Sali Ziemi na MTP.

- Jest wiele powodów, dla których Poznań jest atrakcyjny dla inwestorów - podkreślał Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania, witając zgromadzonych na konferencji gości. - Ma doskonałe położenie, duży potencjał ekonomiczny i dobrą infrastrukturę. Dysponuje szeroką ofertą powierzchni biurowych, a otoczenie sprzyja prowadzeniu biznesu. Żadne przedsiębiorstwo nie może być jednak prowadzone bez wykwalifikowanych pracowników - a tych w Poznaniu z pewnością nie brakuje.

Konferencja została podzielona na trzy ścieżki tematyczne. Pierwsza z nich -  "Ludzie" - będzie poświęcona między innymi nowoczesnemu zarządzaniu zespołem, sposobom, w jaki firmy pozyskują dziś talenty, a także różnorodności kulturowej w globalnych korporacjach.

Ścieżka "Technologie" skupi się na kwestiach związanych z digitalizacją, robotyzacją procesów i ze sztuczną inteligencją. Zaproszeni eksperci omówią między innymi zagadnienia związane z zastosowaniem cyfrowej komunikacji w biznesie, automatyzacji, a także robotyzacji. O tym, w jaki sposób sztuczna inteligencja zmienia usługi biznesowe, opowiedzą eksperci Capgemini.

Obszar "Biznes i rynki" zostanie poświęcony klimatowi inwestycyjnemu i konkurencyjności polskich miast. Uczestnicy konferencji rozmawiać będą o ich wpływie na rozwój biznesowy kraju oraz o potencjale Polski do pozyskiwania kolejnych inwestycji.

Konferencja ABSL organizowana jest w Poznaniu już po raz drugi.

- Powrót do Poznania i wybór tego miasta na gospodarza naszej konferencji nie był przypadkowy - stwierdza Marcelina Godlewska, członkini zarządu ABSL. - Stolica Wielkopolski od lat słynie ze swojej otwartości na biznes i innowacje, a lokalne władze stwarzają świetną atmosferę dla inwestorów. Świadczy o tym długa lista międzynarodowych korporacji, które mają tu swoje biura, m.in. IKEA, Jeronimo Martins, McKinsey & Company, ROCKWOOL, MARS Global Services, MAN Accounting Center czy Centrum GSK IT. Poznań jest atrakcyjny dla biznesu również ze względu na szybko rosnący rynek powierzchni biurowych - stolica Wielkopolski zajmuje w tej kategorii jedną z czołowych pozycji wśród polskich miast.

Sektor usług biznesowych jest priorytetowy dla miasta. Poznań należy do grona największych ośrodków lokalizacji centrów usług dla biznesu w Polsce. Rozwój tej branży dobrze wpływa też na poznański rynek nieruchomości, który już teraz jest  5. rynkiem regionalnym pod względem powierzchni biurowej w Polsce. Duże zainteresowanie już wybudowanymi obiektami (np. Maraton, Poznań Business Garden) oraz ciągłe zapotrzebowanie na nowe powierzchnie biurowe motywują deweloperów do przeprowadzania kolejnych inwestycji. W najbliższych dwóch latach oddane zostanie ponad 100 m.kw. nowoczesnych powierzchni biurowych.

Poznań oferuje doskonałe warunki dla firm z sektora usług nowoczesnych nie tylko jeśli chodzi o  powierzchnię biurową. Największym atutem miasta są bowiem jego mieszkańcy. W Poznaniu studiuje 112 tys. osób, a na lokalnym rynku zatrudnienie znajduje każdego roku około 30 tys. absolwentów. Co ważne, rozwój branży usług nowoczesnych stymulowany w Poznaniu jest nie tylko przez nowe firmy, ale również przez te obecne tu od kilku lat, jak Franklin Templeton, czy McKinsey, które dynamicznie zwiększają swoje zatrudnienie.

AW

sieci społecznościowe