Laureaci XI edycji konkursu Poznański Lider Przedsiębiorczości

Gala XI edycji konkursu o tytuł "Poznańskiego Lidera Przedsiębiorczości" za nami. Tym razem spotkanie z przedsiębiorcami ubiegającymi się o przyznanie tytułu laureata odbyło się 7 maja 2014 r., w "Iglicy" na terenie MTP w Poznaniu. Nagrody wręczono najlepszym firmom w czterech kategoriach: średnich, małych, mikroprzedsiębiorstw oraz po raz pierwszy "Startup".

Gala Poznańskiego Lidera Przedsiębiorczośći
Gala Poznańskiego Lidera Przedsiębiorczośći

Na etapie wstępnym zainteresowanie udziałem w tegorocznej edycji wyraziło blisko 100 firm. Do drugiego etapu zakwalifikowano 52 przedsiębiorstwa, których dane podlegały wnikliwej i profesjonalnej ocenie partnera merytorycznego konkursu - firmy F5 Konsulting Sp. z o.o.

Najlepsze w poszczególnych kategoriach firmy otrzymały tytuł "Poznańskiego Lidera Przedsiębiorczości" oraz karnety uprawniające do produkcji i emisji telewizyjnej profesjonalnych prezentacji biznesowych.

W kategorii "Startup" zwyciężyła firma GLIP Sp. z o.o., a wyróżnienia wręczono następującym przedsiębiorstwom: Future Synthesis Sp. z o.o., Big Data Management Sp. z o.o., Qpony.pl Sp. z o.o. oraz Pentesters Sp. z o.o.

Liderem w kategorii "Mikroprzedsiębiorca" została firma Apollogic Sp. z o.o. Ponadto w tej kategorii wyróżnienia otrzymali Airoptic Sp. z o.o., Laboratorium Diagnostyki Molekularnej GenMed Sp.J., Mergers Net Sp. z o.o. oraz Grupa Tense Sp. z o.o.

W kategorii - "Mały Przedsiębiorca" zwycięzcą została spółka Currency One S.A., a wyróżnienia otrzymali: Inter Mark Group Sp. z o.o., Technika Spawalnicza Sp. z o.o., VMR Studio Sp. z o.o., a także Lumo Technika Grzewcza Sp. z o.o..

Laureatem w kategorii "Średni Przedsiębiorca" została spółka Polychem Systems z Poznania. Wyróżnieniami Kapituła uhonorowała firmy: Cognifide Polska Sp. z o.o., Poznańskie Towarzystwa Budownictwa Społecznego Sp. z o.o., Fabryka Armatur Swarzędz Sp. z o.o. oraz Fabryka Mebli Biurowych MARO Sp. z o.o.

Laureaci każdej z czterech kategorii otrzymali nagrody dodatkowe ufundowane przez Członków Kapituły. Międzynarodowe Targi Poznańskie zaproponowały najlepszym firmom bezpłatne stoisko targowe o powierzchni 6 m2, na wybranej imprezie targowej.

Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu ufundował studia podyplomowe - po jednym miejscu dla każdego z laureatów, natomiast PKO Bank Polski S.A. zwycięzcom przekazał nagrody pieniężne. Wybrane firmy otrzymały także nagrody dodatkowe, na które złożyły się specjalistyczne warsztaty z zakresu budowania marki przedsiębiorstwa Grupa Fresh Communications Experts oraz pakiety biurowe Bee Office ufundowane przez BeeCluster.

Oprócz wymienionych wyżej nagród, Poznański Lider Start Up otrzymał jeszcze dwa bilety wstępu na prestiżowe wydarzenie PIONEERS FESTIVAL, odbywające się w dniach 29-30 października br. w Wiedniu.