Linie turystyczne wyruszą na trasę, także nocą

Na miłośników komunikacji czeka w weekend wiele atrakcji. W sobotę będą mogli wybrać się na wycieczkę liniami turystycznymi - nie tylko w dzień, ale także w nocy. Na trasy wyjadą tramwaj Typu I z wagonem doczepnym oraz autobus DAF MB200. 

Zdjęcie przedstawia tramwaj przejeżdżający koło Opery. - grafika artykułu
Linie turystyczne wyruszą na trasę, także nocą/ fot. MPK

Jak co weekend, również w najbliższą sobotę i niedzielę funkcjonować będą linie turystyczne: tramwajowa 0 i autobusowa 100, a w sobotę także 102. Tym razem do obsługi linii 0 zaplanowano: na sobotę skład "szybkowców" 105N, a na niedzielę - skład N+ND. Na linii 102, która uruchamiana jest tylko w soboty - tradycyjnie już - ma pojawić się "ogórek". Natomiast na linię 100 przewidziano Jelcza PR110 i Mana (sobota) oraz Mana i Ikarusa (niedziela). W dwóch niedzielnych kursach Ikarusem (wyjazdy o godz. 11.20 i 13.10 z przystanku Poznań Główny) będzie brał udział przewodnik.

W niedzielę ponownie uruchomiona zostanie turystyczna linia historyczna H, obsługiwana tramwajem Typu I z wagonem doczepnym WD produkcji Carl Weyer (wagony silnikowe Typu I były pierwszymi tramwajami elektrycznymi kursującymi po Poznaniu). Tak jak wcześniej, ten wyjątkowy skład będzie kursował na trasie: Plac Wielkopolski - 23 Lutego - Fredry - Dąbrowskiego - Kraszewskiego - Zwierzyniecka - Gajowa/Stare Zoo (bez przystanków pośrednich).

Wszelkie informacje na temat linii turystycznych, w tym rozkład jazdy, cennik i schematy tras można znaleźć na stronie MPK

To nie koniec atrakcji. W sobotni wieczór, po raz pierwszy w tym sezonie, uruchomione zostaną turystyczne linie nocne.Poznań w wieczornej scenerii będzie można obejrzeć z pokładu wyjątkowych pojazdów.

Na linii H, wyznaczonej po stałej trasie: Plac Wielkopolski - Gajowa/Stare Zoo, kursować będzie tramwaj Typu I z wagonem doczepnym:

  • odjazdy z Placu Wielkopolskiego - o godz. 19.35, 20.15, 20.55, 21.35, 22.15 oraz 22.55,
  •  odjazdy z przystanku Gajowa/Stare Zoo - o godz.20.00, 20.40, 21.20, 22.00, 22.40 oraz 23.20.

Uruchomiona zostanie również linia turystyczna nr 200, na której pasażerów będzie woził charakterystyczny, żółto-szary autobus DAF MB200.Pojazdy tej linii będą kursowały na trasie: Stare Zoo - Kraszewskiego - Dąbrowskiego - Szpitalna - Bukowska - Bułgarska - Grunwaldzka - Wojskowa - Wyspiańskiego - Głogowska - Most Dworcowy - Matyi - Niezłomnych - Kościuszki - Krakowska - Kazimierza Wielkiego - Most Św. Rocha - Piotrowo - Berdychowo - Jana Pawła II - Rondo Śródka - Wyszyńskiego - Małe Garbary - Al. Marcinkowskiego - Plac Wolności - Ratajczaka - Św. Marcin - Rondo Kaponiera - Stare Zoo.

Odjazdy ze Starego Zoo będą się odbywać o godz. 20.00, 20.40 oraz 22.00, bez przystanków pośrednich.

MPK/ AJ

sieci społecznościowe