Majówkowy kiermasz na Starym Rynku

Autorska odzież, ręcznie robiona biżuteria, regionalne przysmaki, cebulki kwiatowe - to wszystko i wiele więcej będzie można kupić w ramach kiermaszu handlowego "Majówka na Starym". Wydarzenie rozpocznie się 30 kwietnia i potrwa do 3 maja. 

Zdjęcie przedstawia drewniany domek handlowy stojący na Starym Rynku. Na stoisku znajdują się bukiety ze sztucznych kwiatów (niektóre umieszczone zostały w wiklinowych koszykach) oraz bluzki w kwiatki. - grafika artykułu
Kiermasze handlowe na Starym Rynku to już tradycja. Wydarzenie po raz pierwszy zostanie jednak zorganizowane w długi majowy weekend

- Kiermasz handlowy w długi majowy weekend jest przez nas organizowany po raz pierwszy. Mamy nadzieję, że formuła tego wydarzenia przypadnie do gustu poznaniakom i gościom odwiedzającym nasze miasto. Jeśli tak się stanie, być może majowy kiermasz stanie się naszą nową, poznańską tradycją - mówi Iwona Rafińska, prezes spółki Targowiska.  

W majówkę w sercu miasta stanie ponad 40 stoisk handlowych. W drewnianych domkach będzie można kupić unikatowe artystyczne przedmioty - np. ozdoby z bursztynu, srebra, brązu, drewna i naturalnego rogu; odzież oraz galanterię z Nepalu, ceramikę toczoną na kole garncarskim, ręcznie wykonywane drewniane deski i całą gamę artykułów dekoracyjnych. 

Nie zabraknie także regionalnych smakołyków z różnych stron Polski. Będzie można skosztować m.in. wyrobów cukierniczych z Podlasia - w tym słynnych sękaczy i mrowisk, różnorodnych serów (podhalańskich, holenderskich, szwajcarskich, hiszpańskich), litewskich wędlin i pieczywa oraz kwasu chlebowego, produktów tatarskich, miodów pszczelich z przydomowej pasieki, owoców w czekoladzie, gofrów, kaw smakowych i wielu innych przysmaków. Na kiermaszu  będzie można także kupić rozmaite rodzaje alkoholi - począwszy od likierów, nalewek i wódek smakowych, przez miody pitne i śliwowice aż po polskie wina ekologiczne oraz piwa rzemieślnicze.

Amatorzy wiosennych prac ogrodowych będą natomiast mogli zaopatrzyć się w cebulki kwiatowe, które w przyszłości ozdobią ich ogródki i balkony. 

Kiermasz handlowy "Majówka na Starym" rozpocznie się w piątek, 30 marca i potrwa do poniedziałku, 3 maja. Stoiska handlowe będą czynne w godzinach 10 - 21 lub do "ostatniego" klienta.

Przygotowanie kiermaszu odbywa się z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa wymaganych przez Główny Inspektorat Sanitarny. Domki handlowe i pozostałe stoiska zostaną zaopatrzone w pojemniki z płynem dezynfekującym oraz rozmieszczone z zachowaniem odpowiedniego odstępu. Na wszystkich znajdą się infografiki przypominającą o zasadach bezpieczeństwa. Zamontowane zostaną także przesłoną z pleksi. Nie będzie możliwości konsumpcji na miejscu. Produkty spożywcze można kupić na jarmarku i zabrać na wynos. 

- Jesteśmy przekonani, że nasi wystawcy - doświadczeni udziałem w tegorocznym kiermaszu wielkanocnym - staną na wysokości zadania i zadbają, aby na stoiskach handlowych było bezpiecznie - podkreśla Iwona Rafińska. - O zachowanie zasad bezpieczeństwa prosimy również odwiedzających kiermasz klientów. 

AJ