Mieszkanie do remontu - kolejna edycja programu

Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych już drugi raz w tym roku organizuje akcję "Mieszkanie do remontu". Tym razem w programie można ubiegać się o 24 lokale.

Galeria zdjęć przedstawia wnętrza mieszkań. - grafika artykułu
Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych już drugi raz w tym roku organizuje akcję "Mieszkanie do remontu". Tym razem w programie można ubiegać się o 24 lokale/ fot. ZKZL

Do dyspozycji poznaniaków będą zarówno mieszkania małe - jedno i dwupokojowe, jak i duże - posiadające trzy i cztery pokoje. Ich powierzchnia waha się między 22 a 144 metry kwadratowe. Duże zróżnicowanie lokali ułatwia osobom zainteresowanym wybór pod kątem konkretnych potrzeb. Tak jak w poprzednich edycjach, ZKZL przygotował nieruchomości w interesujących lokalizacjach, jak ul. Taczaka, Grottgera, Wyspiańskiego czy Stary Rynek.

Zasady programu są bardzo proste. Lokale, które są przekazywane przez ZKZL należy wyremontować w terminie nie dłuższym niż pół roku. W tym czasie osoby, które zadeklarują udział w akcji nie płacą czynszu, a po wykonaniu wszystkich prac podpisują umowę najmu na czas nieokreślony.

Program "Mieszkanie do remontu" dedykowany jest poznaniakom, którzy z przyczyn materialnych nie mogą uzyskać kredytu w banku za zakup własnego "M" lub nie stać ich na najem na rynku komercyjnym. Jest to również oferta dla osób, które nie uzyskały dostatecznej liczby punktów, żeby ubiegać się bezpośrednio o miejskie mieszkanie socjalne lub komunalne. 

Wszyscy zainteresowani będą mogli zgłosić chęć obejrzenia lokalu poprzez formularz umieszczony na stronie internetowej ZKZL. Wnioski można składać na maksymalnie trzy nieruchomości, do dnia 31 maja 2022 roku, przez dedykowaną programowi stronę internetową. Tam też znajduje się wykaz mieszkań, zakres prac do wykonania oraz niezbędne dokumenty.

Program "Mieszkanie do remontu" cieszy się od kilku lat niesłabnącym zainteresowaniem. Majowa edycja to już kolejna tegoroczna odsłona, ale w drugiej połowie roku poznaniacy będą mogli starać się o następne lokale.

ZKZL/AJ

sieci społecznościowe