Mikołajkowa wizyta w przedszkolu

Prezydent Poznania odwiedził dzieci z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 9 na Umultowie. Jacek Jaśkowiak spotkał się z przedszkolakami i przekazał im prezenty od Świętego Mikołaja. Maluchy dostały worek wypełniony upominkami. Poznańskie przedszkola odwiedzili też zastępcy prezydenta.

Prezydent Poznania spotkał się z przedszkolakami i przekazał im prezenty od Świętego Mikołaja
Prezydent Poznania spotkał się z przedszkolakami i przekazał im prezenty od Świętego Mikołaja

- Wystawiliście w domu buty? - spytał dzieci Jacek Jaśkowiak. - Tak! - chórem odpowiedziały maluchy. Przyznały też, że rano znalazły w nich prezenty.

- Byliście bardzo grzeczni, dlatego ja również przyniosłem Wam kilka upominków - podkreślił Jacek Jaśkowiak, który złożył też przedszkolakom życzenia świąteczne. - Życzę Wam dużo prezentów i jak najwięcej czasu spędzonego w gronie najbliższych - z rodzicami, dziadkami, przyjaciółmi. Wszystkiego dobrego! - powiedział prezydent Poznania.

Maluchy również przygotowały dla niego niespodziankę. Zaśpiewały dwie świąteczne piosenki.

Wizyta prezydenta w roli wysłannika św. Mikołaja była połączona z otwarciem sezonu "Radości i dobrych uczynków". W programie znalazł się m.in. recital świąteczny grupy przedszkolaków. Na dzieci czekała też nietypowa niespodzianka - występ nauczycieli.

Przedszkole na Umultowie to nie jedyna placówka w Poznaniu, gdzie zawitał w czwartek wyjątkowy gość. Świętemu Mikołajowi pomagali tego dnia także zastępcy prezydenta. Mariusz Wiśniewski odwiedził dzieci z Przedszkola nr 119 im. Lcha na os. Piastowskim. Bartosz Guss spotkał się z maluchami z Przedszkola nr 150 "Baśniowy Dom" na os. Rusa, a Katarzyna Kierzek-Koperska zawitała do Przedszkola nr 86 "Tęczowy Świat" przy ul. Słowackiego. W każdym z tych miejsc dzieci otrzymały worek prezentów. Czas upłynął na śpiewaniu świątecznych piosenek, czytaniu bajek i występach artystycznych.  

AJ