Muzeum Sztuk Użytkowych za darmo przez cały miesiąc

Zamek Królewski w Poznaniu, w którym mieści się Muzeum Sztuk Użytkowych, można w listopadzie zwiedzić bezpłatnie. Dla gości zaplanowano także wyjątkowe wydarzenia towarzyszące - oprowadzania czy warsztaty.

Zdjęcie przedstawia ceglany zamek zlokalizowany na wzgórzu. - grafika artykułu
Muzeum Sztuk Użytkowych za darmo przez cały miesiąc

Wszystko to w ramach ogólnopolskiej akcji Darmowy Listopad w Rezydencjach Królewskich. W poznańskim Muzeum Sztuk Użytkowych oprócz darmowego wstępu na wystawę stałą i czasową można wziąć także udział w dodatkowych atrakcjach. 

W soboty: 11 i 25 listopada (o godz. 13:00) odbędzie się oprowadzanie "Co trzeba wiedzieć o zamku?" W trakcie przechadzki uczestnicy poznają historię Wzgórza Przemysła, zwiedzą zwykle niedostępne zakamarki zamku oraz dowiedzą się o najnowszych odkryciach archeologicznych. 

W sobotę, 25 listopada (godz. 12:00) muzeum zaprasza na warsztaty "Muzealne przygody początkujących Rzemieślników: Sploty Wyobraźni. Eksperymentujemy tworząc muzealny eksponat". W ich trakcie uczestnicy przekonają się, że do zrobienia dzieła sztuki może przydać się dosłownie wszystko.

Ponadto w listopadzie na gości w zamku czekać będzie też koncert muzyki patriotycznej, spacery dla seniorów, czy oprowadzanie kuratorskie po wystawie czasowej "Nie zmarnujcie niepodległości. Srebra Funduszu Obrony Narodowej. Silva rerum". Pełny program atrakcji  można znaleźć na stronie Muzeum Narodowego w Poznaniu. 

JZ