Na co wydać 10 milionów? - czas na głosowanie

Od 18 do 29 września br. (12 dni) trwać będzie głosowanie na projekty zgłoszone przez mieszkańców, w ramach Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego. Na konferencji prasowej zaprezentowano 20 projektów, które zakwalifikowane zostały do finałowego etapu.

plakat - grafika artykułu
plakat

Do 7 lipca br. złożono 217 wniosków. Spośród nich wydziały merytoryczne Urzędu Miasta Poznania i jednostki miejskie wskazały 63 najlepsze pomysły, z których Zespół Opiniujący wybrał 20 projektów na łączną kwotę około 46 milionów złotych. Są wśród nich: ścieżki rowerowe i nowe stacje rowerów miejskich, pomysły na rozbudowę infrastruktury sportowo-rekreacyjnej, realizacje dotyczące zagospodarowania przestrzennego, przedsięwzięcia z zakresu pomocy społecznej, kultury i oświaty.

O tym, jakie projekty ostatecznie wpisane zostaną do budżetu miasta na 2014 r., zdecydują mieszkańcy w głosowaniu. Głosować może każdy mieszkaniec Poznania figurujący w rejestrze wyborców oraz studenci poznańskich uczelni niezameldowani w Poznaniu.

Głosować można za pośrednictwem internetu kliknij tutaj by oddać głos oraz wersja dla urządzeń mobilnych, albo w specjalnie utworzonych punktach konsultacyjnych w centrum miasta bądź punktach informacyjnych Urzędu Miasta Poznania.

Finałowe projekty TUTAJ

Załączniki

sieci społecznościowe