Ponownie zaśpiewają "Cichą noc" w różnych językach

"Cicha noc" to znana na całym świecie kolęda, która w Poznaniu ma szczególne znaczenie. Od lat poznaniacy i mieszkający w stolicy Wielkopolski obcokrajowcy wykonują ją wspólnie, aby zamanifestować radość i braterstwo w okresie zbliżających się świąt. W tym roku kolędowanie odbędzie się w czwartek, 14 grudnia o godz. 18:00 na pl. Wolności.

Scena przed budnkiem Arkadii, na której stoi kobieta. W dłoni trzyma mikrofon, śpiewa. - grafika artykułu
Poznań Silent Night

Podczas wydarzenia na schodach Arkadii zaśpiewają zaproszeni goście - młodzież i studenci poznańskich uczelni oraz artyści muzycy i soliści, do których mogą dołączyć także mieszkańcy. Znane i lubiane utwory świąteczne będą przeplatały się pomiędzy wielojęzycznymi wykonaniami utworu "Cicha noc".

Idea spotkania zawsze jest taka sama - nieść przesłanie miłości, radości i braterstwa, a także sprawić, aby studiujący w stolicy Wielkopolski obcokrajowcy mogli poczuć, że Poznań to miasto otwarte, tolerancyjne i gościnne.

Wybór utworu jest nieprzypadkowy. "Cicha noc" jest znana niemal na całym świecie. Przetłumaczono ją na ponad 300 języków i dialektów. Po wspólnym kolędowaniu uczestnicy będą mogli słuchać muzyki i potańczyć w przygotowanych dla nich słuchawkach w ramach imprezy Silent Disco.

Poznań Silent Night jest jednym z wydarzeń towarzyszących Betlejem Poznańskiemu na pl. Wolności. Obecna edycja wydarzenia jest rekordowa. Świąteczny jarmark w sercu miasta potrwa ponad 50 dni - do 7 stycznia.

W tym roku, po 4 latach przerwy, powróciło w to miejsce młyńskie koło, oferując wyjątkowy widok na miasto. Na jarmarku znajdują się też karuzele. Ponadto na gości czeka ponad 60 wystawców z całego świata. Nie brakuje także bogatej oferty gastronomicznej. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie betlejempoznanskie.pl oraz Facebooku.

JZ