POSiR w czerwonej strefie

Od soboty, 17 października nieczynne będą do odwołania pływalnie Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji. To rezultat objęcia stolicy Wielkopolski strefą czerwoną. Wszelkie zajęcia na pływalniach Atlantis, Chwiałka i Rataje zostają zawieszone. Zamknięta zostaje również widownia podczas zawodów sportowych. Pozostałe obiekty są otwarte.

Zdjęcie przedstawia basen na Ratajach. Na pierwszym planie deska do skoków do wody, na drugim woda w basenie. - grafika artykułu
Od soboty zamknięte będą pływalnie Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji. Na zdjęciu pływalnia Rataje, fot. POSiR.

- W najbliższym czasie podamy do wiadomości sposób kontynuacji/rozliczenia zajęć i karnetów wykupionych przez naszych klientów na basenach. Pozostałe obiekty, takie jak Lodowisko Chwiałka, korty tenisowe, boiska oraz hale sportowe działają i są na nich prowadzone zajęcia zgodnie z harmonogramem. Prosimy jednocześnie o przestrzeganie zasad panujących w naszych ośrodkach - mówi Filip Borowiak, rzecznik prasowy POSiR.

We wszystkich oddziałach POSiR obowiązuje dezynfekcja rąk, zasada zachowania dystansu społecznego oraz konieczność zasłaniania ust i nosa do momentu wejścia na dany obiekt sportowy (kort, boisko, lodowisko). Oznacza to, że w przestrzeniach wspólnych, m.in. na korytarzach, w szatniach, a od 10 października także na terenach otwartych należy nosić maseczkę lub zasłaniać twarz częścią odzieży.

- Prosimy o unikanie skupisk w przestrzeniach wspólnych, takich jak korytarze czy kasy. W naszych obiektach na bieżąco dezynfekowane są szatnie, przebieralnie, toalety. Sprzęt sportowy wypożyczany przez POSiR oraz wykorzystywany na zajęciach jest odkażany po każdym użyciu. Lodowisko Chwiałka ogranicza liczbę osób korzystających z tafli jednocześnie do 150. Z kolei z szatni Kortów Oddziału Rataje mogą w tym samym czasie korzystać 3 osoby - wylicza rzecznik POSiR.

Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji zachęcają do śledzenia strony internetowej posir.poznan.pl. Publikowane są tam informacje o wszelkich zmianach związanych z pandemią koronawirusa.

POSiR przypomina również, że bowling na Osiedlu Piastowskim jest nieczynny z powodu remontu.

POSiR/JZ

sieci społecznościowe