POSUM - szczepienia przeciw COVID-19

W Poznańskim Ośrodku Specjalistycznych Usług Medycznych każdy może zapisać się na szczepienie przeciwko COVID-19. Można tam przyjąć nie tylko tzw. trzecią dawkę szczepionki, ale również pierwszą. 

Na zdjęciu fasada POSUM: szary budynek, w centrum główne wejście - grafika artykułu
POSUM przygotował więcej terminów szczepień przeciwko COVID-19

Ośrodek przygotował więcej terminów, które ciągle dostosowuje do liczby zainteresowanych osób. W najbliższych dniach są to kolejno:

  • 11 - 14 stycznia, godz. 15:00 - 18:00
  • 18 - 21 stycznia, godz. 15:00 - 18:00
  • 25 - 28 stycznia, godz. 15:00 - 18:00

- Zainteresowanie szczepieniami jest zmienne. Musimy brać pod uwagę zróżnicowaną liczbę chętnych na szczepienie danego dnia oraz zmienny czas realizacji szczepień. Zwłaszcza w przypadku najmłodszych pacjentów - mówi Ewa Smuszkiewicz, koordynator szczepień w POSUM. -  Zdarza się, że musimy przeznaczyć więcej czasu na spokojną rozmowę z rodzicem lub dzieckiem. Szczepienia dzieci przebiegają często bardzo sprawnie, ale i tak przewidujemy blisko dwa razy więcej czasu na ich realizację. Chcemy zapewnić w ten sposób komfort młodym pacjentom i ich rodzicom. 

Dlatego pracownicy POSUM proszą pacjentów o wcześniejszą rejestrację na konkretny dzień i godzinę. Oczywiście przyjęty zostanie każdy, kto będzie się kwalifikował do szczepień. 

Rejestrować się można:

  • osobiście w siedzibie POSUM lub pod numerem telefonu 61 647 77 20, 690 356 436 w godz. 8:00 - 14:00
  • poprzez formularz dostępny na stronie: posum.pl/kontakt: wybierając poradnię Szczepienia COVID-19.

- Szczepienia to jak dotąd nasza najlepsza broń w walce z koronawirusem - podkreśla Konrad Zaradny, dyrektor POSUM. - Warto skorzystać z nich już teraz, bo jest bardzo prawdopodobne, że wkrótce czeka nas kolejny wzrost zakażeń spowodowany nowym wariantem - Omikronem. Szczepionka może uchronić przed ciężką chorobą i przed śmiercią. 

W POSUM zaszczepić mogą się również dzieci. Dostają wyłącznie preparat firmy Pfizer - ale jego ilość jest mniejsza niż dla dorosłych. Szczepionka jest dwudawkowa - dlatego po przyjęciu pierwszej dawki, punkt szczepień umawia dziecko od razu na drugą, po minimum 21 dniach. 

Obecnie w Poznaniu w pełni zaszczepionych jest już 72 proc. mieszkańców. Co najmniej jedną dawkę przyjęło 75,3 proc. poznanianek i poznaniaków.

AW

sieci społecznościowe