Poznań miastem IT

Miasto wraz lokalnymi firmami IT przygotowało przewodnik "Poznań miastem IT", który powstał z myślą o osobach przyjeżdżających do stolicy Wielkopolski w poszukiwaniu pracy w branży technologii informatycznych. To instrukcja Poznania, która nie tylko dostarczy strategicznych danych z obszaru usług IT czy rynku nieruchomościowego i mieszkaniowego, ale również przedstawi kilka lifestyle'owych wskazówek.

Zdjęcie przedstawia panoramę Poznania. Na fotografię naniesiony jest także napis "Pracuję w IT, żyję w Poznaniu". - grafika artykułu
Poznań miastem IT

Poznań od wielu lat sukcesywnie umacnia swoją pozycję na arenie krajowej jako silny, prężnie rozwijający się ośrodek dla branży IT. Miasto wyróżnia dostępność do szeroko wykwalifikowanej kadry specjalistów, dogodna lokalizacja i wysoka jakość życia. Poznań jest także znanym ośrodkiem akademickim, dzięki czemu pracodawcy mogą wybierać spośród  wielu młodych utalentowanych kandydatów. Na 7 uczelniach oferowane jest blisko 25 kierunków o profilu dedykowanym dla branży IT/ICT. W tym roku Miasto zostało również pierwszą lokalizacją w Europie Środkowo-Wschodniej dla huba kwantowego, który skupi się na badaniach obszaru informatyki kwantowej.

- Pracodawcy IT w Poznaniu kontynuują rozwój, powiększają zespoły i realizują nowe projekty. Dostrzegając znaczenie nowoczesnych technologii, w Strategii Rozwoju Miasta 2020+ postawiliśmy sobie za cel ich rozwój, ponieważ wiemy jak ogromne znaczenie mają dla innowacyjnej gospodarki. Niezmiennie cieszy nas, że Poznań jest wyróżniany przez inwestorów z sektora IT, a kolejne projekty stanowią dowód na to, że warto tutaj inwestować - mówi Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania.

WIDEO

Chcąc wykorzystać pełnię tego potencjału, trzy poznańskie firmy IT - STX Next, summ-it oraz Verseo - połączyły siły z Miastem Poznań. Efektem tej współpracy jest przewodnik "Poznań miastem IT". Projekt powstał z myślą o osobach, które przyjeżdżają do stolicy Wielkopolski w poszukiwaniu pracy w branży technologii informatycznych. To kompaktowa instrukcja Poznania, która nie tylko dostarczy strategicznych danych z obszaru usług IT, ale również rynku nieruchomościowego czy mieszkaniowego.

Z jego pomocą Poznań odkryje swoje tajemnice przed nowymi mieszkańcami, ale z pewnością zaskoczy też weteranów! Czytelnicy dowiedzą się, gdzie najlepiej spędzić czas wolny - na festiwalu muzycznym? W świecie fantastyki na Pyrkonie? A może w wyjątkowym Rogalowym Muzeum Poznania? W przewodniku znajdują się też wskazówki dotyczące transportu miejskiego. Na osoby lubiące relaks w terenie czeka zestawienie ulubionych miejscówek poznaniaków i poznanianek nad wodą, a wielbiciele sportu będą mogli dopasować do swoich potrzeb odpowiedni klub sportowy. Na deser (a może śniadanie lub obiad?) autorzy przewodnika podpowiadają, w których miejscach można smacznie zjeść i poczuć prawdziwego ducha miasta!

Przewodnik przybliża klimaty poznańskiego rynku IT, wskazuje jego atuty oraz przedstawia powody, dla których warto zamieszkać oraz pracować w Poznaniu. 

Załączniki