Poznański Dzień Energii

Konkursy z nagrodami, warsztaty recyklingowe, zawody sportowe, gra miejska i koncert Natalii Nykiel - to tylko część atrakcji, jakie czekają na poznaniaków w ramach Poznańskiego Dnia Energii. Piknik odbędzie się w najbliższą sobotę, koło Areny w parku Kasprowicza. 

Piknik z okazji Poznańskiego Dnia Energii odbędzie się w najbliższą sobotę, koło Areny w parku Kasprowicza
Piknik z okazji Poznańskiego Dnia Energii odbędzie się w najbliższą sobotę, koło Areny w parku Kasprowicza

Poznański Dzień Energii  to coroczne wydarzenie organizowane od 2016 r. przez Wydział Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Poznania, w trakcie którego poznaniacy zdobywają wiedzę z zakresu efektywności energetycznej. W tym roku, jak zawsze, na mieszkańców miasta czeka dużo energii i moc atrakcji. 

W strefie dla dzieci najmłodsi będą mieli okazję zmierzyć się w grze wielkoformatowej, uwolnić swój artystyczny potencjał w kąciku plastycznym lub spróbować swoich sił w bubble soccer (piłka nożna w dmuchanych balonach). Nie zabraknie również klasyków, jak dmuchane zamki, malowanie twarzy lub modelowanie balonów.

W trakcie licznych warsztatów z zakresu energii i ekologii goście dowiedzą się m.in. jak stworzyć las w żarówce lub samonawadniające się rośliny, spróbują swoich sił w PowerRun, a także wystartują w quizie sprawdzającym wiedzę eko-energetyczną.

Organizatorzy zadbali również o artystyczną część imprezy. W programie znalazły się pokazy akrobatyczne, lekcje zumby, poznawanie tajemnic energii chemicznej, pokazy siły, a także występ Gromowładnych, którzy nagną do własnej woli pioruny i stworzą z nich muzykę.

Gwiazdą wieczoru w tym roku jest Natalia Nykiel. Młoda artystka tworzy brzmienia, którymi wcześniej nie zajmowało się w Polsce wielu twórców: bawi się syntezatorami, śmiało wykorzystuje elektronikę i nawiązuje do 8-bitowych utworów Calvina Harrisa. Wszystko to sprawia, że jej muzyka brzmi i wygląda jak energetyczna fala. 

To nie koniec atrakcji. W trakcie Poznańskiego Dnia Energii można będzie też wziąć udział w Grze Miejskiej pt. "Ochrona powietrza". Akcja jest skierowana do osób w każdym wieku. Mile widziane będą rodziny, grupki przyjaciół z "podwórka", uczniowie poznańskich szkół zarówno podstawowych jak i ponadpodstawowych. Gra stanowi ciąg zadań układających się w przemyślaną logiczną historię o temacie przewodnim, jakim jest "Ochrona powietrza". Na zakończenie gry uczestnicy otrzymają nagrody ufundowane przez Wydział Kształtowania i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Poznania, a także upominki przygotowane przez Gabinet Prezydenta Miasta Poznania.

Zgłoszenia do gry miejskiej można przesyłać do 13 września 2019 r. do godz. 15.30, na adres: gramiejska@um.poznan.pl lub robert.debicki@polskaekologia.com.pl. Zapisywać się można także bezpośrednio przed wydarzeniem - 14 września 2019 r.

Więcej informacji na temat gry miejskiej można znaleźć na stronie Środowisko. Informacje na temat Poznańskiego Dnia Energii 2019, wraz ze szczegółowym programem, znajdują się także na stronie wydarzenia na Facebooku.

AJ