Poznański Targ Dobra - już w niedzielę

Już w najbliższą niedzielę na terenie Starego Zoo będzie można poznać lokalne organizacje pozarządowe. Poznańskie fundacje, stowarzyszenia i grupy przygotują mnóstwo atrakcji dla dzieci i dorosłych, a także opowiedzą o swojej działalności. 

Na zdjęciu namioty wystawców, wśród nich przechadzają się ludzie - grafika artykułu
Na terenie zoo pojawi się ponad stu wystawców

Tegoroczny Poznański Targ Dobra odbędzie się 3 września w godz. 10:00 - 16:00. To niezwykłe wydarzenie powstało, by promować liczne organizacje pozarządowe, które działają w stolicy Wielkopolski i zmieniają ją na lepsze.

Na terenie zoo pojawi się ponad stu wystawców, którzy ulokowani będą w siedmiu strefach tematycznych: kultury, sportu, środowiska, równości, zdrowia, edukacji i aktywności społecznej. Organizacje pozarządowe przygotują mnóstwo atrakcji i warsztatów edukacyjnych. Będzie można m.in. obejrzeć wystawę zbiorów przyrodniczych, nauczyć się pierwszej pomocy, wziąć udział w warsztatach robienia przypinek czy lalek ludowych, poćwiczyć judo czy nawet wejść do symulatora dachowania. Na najmłodszych czekać będą liczne konkursy i zabawy, a także malowanie twarzy i zaplatanie warkoczy.

Targom towarzyszyć będzie Kiermasz Społeczny. To doskonała okazja, by kupić wyroby rękodzielnicze wytwarzane przez podmioty ekonomii społecznej. To wyjątkowe przedmioty, które powstają w ramach przedsiębiorstw społecznych, spółdzielni socjalnych czy podczas  warsztatów terapii zajęciowej. Każdy zakup wesprze zatrudnienie osób ze szczególnymi potrzebami i działania statutowe organizacji.

Podczas Poznańskiego Targu Dobra odbędzie się również rozdanie nagród w konkursie Inicjatory 2022. Podczas gali, która rozpocznie się o godzinie 12:00 w Muzeum Historii Zoo i Lwa, ogłoszeni zostaną laureaci stojący za najlepszymi i najciekawszymi inicjatywami społecznymi ubiegłego roku. 

Wszystkich odwiedzających Poznański Targ Dobra obowiązywać będzie regulamin Starego Zoo. Organizatorzy proszą zwłaszcza o zachowanie szczególnej uważności wobec zwierząt przebywających na terenie ogrodu zoologicznego.

AW

Załączniki