Prace torowe na ulicy 23 Lutego
Prace spowodują wyłączenie ruchu tramwajowego na ulicach Mielżyńskiego i 23 Lutego. Linie jadące od strony centrum (7, 8 i 17) będą miały zmienione trasy. Nieczynne będą przystanki na placu Cyryla Ratajskiego.
Od strony Śródki i Garbar tramwaje będą dojeżdżać do centrum, do przystanku na placu Wielkopolskim. Na tej trasie będzie funkcjonować wahadłowa linia nr 98. Uwaga! Będą one kursować na obu torach wahadłowo, co oznacza, że tramwaj po wykonaniu kursu z ronda Śródka na pl. Wielkopolski właściwym torem, będzie nim także wracał na Śródkę. W takiej sytuacji na przystanku Katedra tramwaj jadący zwyczajowo do centrum, tym razem pojedzie na Śródkę. Podobnie będzie na drugim torze. Z uwagi na fakt, że co drugi kurs na linii nr 98 będzie realizowany w przeciwnym (do standardowego) kierunku jazdy, pasażerowie powinni zwracać uwagę na wyświetlany w pojeździe kierunek dla danego kursu.
Ponadto, w celu wzmocnienia komunikacji od Winograd przez most Teatralny do centrum zostanie uruchomiona dodatkowa linia tramwajowa nr 4 z Połabskiej do przystanku Marcinkowskiego.
Zmiany w komunikacji w weekend 18 - 19 listopada (pogrubiono zmienione fragmenty tras)
Linia nr 7 - skrócenie trasy do pętli na Zawadach
OGRODY - Przybyszewskiego - Reymonta - Hetmańska - Zamenhofa - Jana Pawła II - Rondo Śródka - ZAWADY
Linia nr 8 - zmiana trasy w centrum, kursowanie przez most Św. Rocha
OGRODY - Dąbrowskiego - Fredry - Gwarna - Aleje Marcinkowskiego - Podgórna - Most Św. Rocha - Kórnicka - Jana Pawła II - Rondo Śródka - MIŁOSTOWO
Linia nr 17 - zmiana trasy w centrum, kursowanie przez most Św. Rocha
GÓRCZYN PKM - Głogowska - Most Dworcowy - Towarowa - Św. Marcin - Aleje Marcinkowskiego - Podgórna - Most Św. Rocha - Kórnicka - Trasa Kórnicka - Chartowo - Żegrze - Hetmańska - Starołęcka - STAROŁĘKA PKM
Linia nr 4 - dodatkowa linia tramwajowa pomiędzy Winogradami a centrum
POŁABSKA - Aleje Solidarności - Murawa - Winogrady - Pułaskiego - Fredry - Gwarna - Św. Marcin - MARCINKOWSKIEGO
Linia nr 98 - dodatkowa, wahadłowa linia tramwajowa, zapewniająca komunikację między Śródką a placem Wielkopolskim
RONDO ŚRÓDKA - Wyszyńskiego - Estkowskiego - Małe Garbary - PLAC WIELKOPOLSKI
Kursy co 10 minut. Uwaga! Tramwaje będą kursować na obu torach w obydwie strony.
Zmiany w organizacji ruchu na Ostrowie Tumskim
Wykonawca przebudowy mostu Bolesława Chrobrego kontynuuje prace przygotowawcze. Wkrótce rozpocznie roboty związane z siecią gazową, co skutkować będzie zmianami w organizacji ruchu na ul. Wyszyńskiego, a później także na skrzyżowaniu ul. Panny Marii i Ostrów Tumski.
W ramach prac przygotowawczych wykonawca m.in. przebudowuje gazociąg, który obecnie jest podwieszony do mostu Chrobrego. Przed rozpoczęciem robót rozbiórkowych konieczne jest poprowadzenie rur nową trasą - w tym celu wykonany zostanie przewiert pod Wartą. Działania w rejonie ul. Wyszyńskiego i Panny Marii będą polegały właśnie na budowie nowego przebiegu sieci gazowej i podłączenie jej do rurociągu pod rzeką. Dzięki takim pracom wyprzedzającym zachowana zostanie ciągłość sieci.
Wprowadzenie czasowej organizacji ruchu na ul. Wyszyńskiego planowane jest na noc z 17 na 18 października (z piątku na sobotę). Wtedy to jezdnia ul. Wyszyńskiego prowadząca w stronę centrum miasta zostanie zwężona do jednego pasa ruchu na odcinku od przystanku autobusowego - który tymczasowo zostanie przeniesiony bliżej mostu Mieszka I - do ul. Panny Marii. Prace związane z gazociągiem prowadzone będą na prawym pasie.
Więcej na stronie poznan.pl
ZTM
Zobacz również
Kolejne zmiany w rejonie mostu Chrobrego
Ul. Wyspiańskiego będzie przejezdna w obu kierunkach
Weekend bez ruchu wahadłowego na Radojewie