Przebudowa wiaduktu PST Szymanowskiego: wraca nocny tramwaj

Kończą się prace pod wiaduktem przy ul. Szymanowskiego, które wymagały zawieszenie funkcjonowania nocnego tramwaju. Od 1 czerwca wróci kursowanie linii nr 201.

Przebudowa wiaduktu PST Szymanowskiego: wraca nocny tramwaj
Przebudowa wiaduktu PST Szymanowskiego: wraca nocny tramwaj

Prace w ramach przebudowy wiaduktu PST Szymanowskiego na Piątkowie aktualnie skupiają się na odnowie spodu konstrukcji obiektu, czyli powierzchni nad przystankiem tramwajowym i torowiskiem. Roboty wymagające wyłączenia sieci trakcyjnej prowadzone są w nocy, by kursy dziennych linii tramwajowych odbywały się bez przeszkód. Od 1 czerwca także linia nocna nr 201 będzie mogła znów tędy jeździć, a autobus "za tramwaj" T21 zostanie zawieszony.

FILM

Pozostałe prace prowadzone będą do zakończenia inwestycji, ale już bez konieczności wyłączenia na dłużej sieci trakcyjnej. Odnowa spodu wiaduktu poprawi estetykę i bezpieczeństwo pasażerów oczekujących na tramwaj. Belki konstrukcji są szpachlowane i malowane, zabezpieczane są również elementy betonowej konstrukcji wiaduktu nad przystankiem, które mogłyby odpaść. Wymienione zostanie także oświetlenie nad przystankami. Dodatkowo wyremontowano murki oporowe i pochylnie od strony osiedla Zygmunta Starego.

Przed remontem wiadukt nad PST Szymanowskiego był w złym stanie technicznym. Nawierzchnia miała liczne spękania i zniekształcenia, krawężniki były zdeformowane, balustrady skorodowane, a schody - popękane. W ramach inwestycji wymieniono m.in. płyty jezdne wiaduktu, nawierzchnię i zamontowano nowe balustrady, a piesi mogą już korzystać z postawionych na nowo schodów.

Harmonogram inwestycji zakłada zakończenie wszystkich robót budowlanych we wrześniu tego roku.

PIM