Rejestracja pojazdu - dodatkowe terminy w soboty

W ostatnim czasie do urzędu miasta wpływało więcej niż zwykle wniosków o rejestrację pojazdów. Dlatego w wybrane soboty kwietnia, maja i czerwca uruchomione zostaną dodatkowe dyżury w urzędzie przy ul. Gronowej 22a. Wizyty na 27 kwietnia oraz 11 maja można już umawiać poprzez stronę poznan.pl oraz miejską infolinię Poznań Kontakt pod numerem tel. 61 646 33 44.

Rejestracja pojazdu - dodatkowe terminy w soboty - grafika artykułu
Rejestracja pojazdu - dodatkowe terminy w soboty

- W tym roku zauważyliśmy wzrost liczby wniosków o rejestrację pojazdów. Ma to związek ze zmianą przepisów. Do końca zeszłego roku właściciel był zobowiązany tylko do zgłoszenia nabycia pojazdu. Procedura ta była mniej skomplikowana i nie kończyła się wydaniem decyzji administracyjnej. Teraz właściciel pojazdu od momentu nabycia ma 30 dni na złożenie wniosku o jego rejestrację. Wiąże się to z wydłużeniem całej procedury - mówi Marcin Szwed, zastępca dyrektora Wydziału Spraw Obywatelskich i Uprawnień Komunikacyjnych Urzędu Miasta Poznania.

Wydłużony okres oczekiwania spowodowany jest również oddelegowaniem części pracowników wydziału do zadań związany z organizacją wyborów oraz wydawaniem praw jazdy dla obcokrajowców.

Aby usprawnić przyjmowanie klientów, sala obsługi Wydziału Spraw Obywatelskich i Uprawnień Komunikacyjnych przy ul. Gronowej 22a będzie czynna także w soboty: 27 kwietnia, 11 i 25 maja oraz w dwie wybrane soboty w czerwcu. 

Wizyty na 27 kwietnia oraz 11 maja można już umawiać poprzez stronę poznan.pl oraz przez miejską infolinię Poznań Kontakt pod numerem 61 646 33 44, od poniedziałku do piątku, w godz. 7:30 - 20:00.

JZ