Remont ciągu pieszo-rowerowego na ul. Hetmańskiej

W poniedziałek, 26 września, rozpoczyna się remont ciągu pieszo-rowerowego na ul. Hetmańskiej. Prace będą prowadzone po południowej stronie, pomiędzy mostem Przemysła I, a rondem Starołęka i dalej na wysokości parkingu P&R.

Zdjęcie przedstawia ciąg pieszo-rowerowy. - grafika artykułu
Remont ciągu pieszo-rowerowego na ul. Hetmańskiej, fot. ZDM.

To ostatni odcinek, który nie ma jeszcze nowej nawierzchni. W poprzednich latach remonty były już prowadzone po obu stronach ulicy Hetmańskiej na wysokości ogródków działkowych. Teraz przyszedł czas na prace po południowej stronie, od Warty do ronda Starołęka. Po ich zakończeniu, czyli w połowie listopada piesi i rowerzyści będą mogli chodzić i jeździć w o wiele bardziej komfortowych warunkach.

Podczas prac zerwana zostanie stara, a w jej miejsce ułożona nowa nawierzchnia, ponadto na wysokości parkingu P&R droga rowerowa i chodnik zostaną rozdzielone.

Roboty rozpoczną się 26 września, w rejonie mostu Przemysła I i będą prowadzone w stronę ronda. W tym czasie nie będzie przejścia i przejazdu w rejonie prac. Dlatego piesi i rowerzyści poruszający się ulicą Hetmańska w okolicach Warty powinni korzystać z północnej strony ulicy. W okolicy parkingu P&R rondo Starołęka wyznaczone będzie obejście.  

W rejonie robót należy zwracać uwagę na bieżące oznakowanie. Koszt prac to około 550 tysięcy złotych.

ZDM/JZ

sieci społecznościowe