Remonty torowisk i sieci - informacje komunikacyjne

Zgodnie z planem remontów na 2019 rok, 15 kwietnia rozpoczną się prace w dwóch lokalizacjach - na ul. Warszawskiej oraz 28 Czerwca 1956r.

Ul. Warszawska od 15 kwietnia będzie zamknięta dla ruchu tramwajów fot. ZTM
Ul. Warszawska od 15 kwietnia będzie zamknięta dla ruchu tramwajów fot. ZTM

Ulica Warszawska

W ramach tegorocznych remontów tras tramwajowych i sieci trakcyjnych zaplanowano remont na rondzie Śródka i trasach dojazdowych do niego. Prace będą realizowane etapami, aby były jak najmniej dokuczliwe dla mieszkańców i pasażerów. W ramach pierwszego etapu wymieniona zostanie sieć trakcyjnej na ul. Warszawskiej oraz węzeł rozjazdowy na rondzie Środka od strony ul. Warszawskiej.

Remont wymaga wyłączenia z użytkowania torowiska na ul. Warszawskiej, w związku z czym wprowadzone zostaną zmiany w komunikacji. Innymi trasami będą kursować tramwaje linii nr 6 i 8, które zostaną skierowane do pętli na Zawadach.

Na odcinku Rondo Śródka - Miłostowo pasażerowie będą mogli podróżować komunikacją zastępczą oraz autobusami linii swarzędzkich. Od ronda Śródka do Miłostowa kursować będzie autobus "za tramwaj" T6. Na tym odcinku - na podstawie biletów ZTM - będzie można także korzystać z autobusów swarzędzkich linii nr 401, 405, 406 i 407. Będzie to możliwe dzięki podpisanej umowie ze Swarzędzkim Przedsiębiorstwem Komunalnym.

Prace w rejonie ul. Warszawskiej zaplanowano na ok. dwa miesiące i powinny się zakończyć najpóźniej 19 czerwca.

Więcej na temat prac na ul. Warszawskiej można przeczytać w informacji na poznan.pl oraz na stronach ZTM i MPK.

Ulica 28 Czerwca 1956r.

Na ul. 28 Czerwca 1956r. MPK Poznań przystąpi do wykonywania napraw torowiska. Prace będą odbywały się na odcinku od ul. Krzyżowej do Hetmańskiej. Do 30 kwietnia, ze względu na konieczność wykonania punktowych napraw infrastruktury torowej, zostaną wprowadzone zmiany w transporcie publicznym. Zmienionymi trasami będą kursować tramwaje linii nr 2, 9, 10 i 11 oraz autobusy linii 151, 171 i 243.

W związku z remontem torowiska wprowadzane będą etapowo czasowe zmiany w organizacji ruchu na odcinku od ul. Hetmańskiej do ul. Krzyżowej. W pierwszym etapie zamknięty zostanie pas ruchu ul. 28 Czerwca 1956 od skrzyżowania z ul. Traugutta w kierunku ul. Hetmańskiej. Ulica 28 Czerwca 1956 będzie na tym odcinku jednokierunkowa w stronę centrum i zwężona do 3 m na odcinku od ul. Hetmańskiej do ul. Pamiątkowej. Objazd zamkniętego odcinka wyznaczono ul. Rolną.
W kolejnym etapie prace torowe będą prowadzone na dalszych odcinkach torowiska w ul. 28 Czerwca 1956 między ul. Pamiątkową i Krzyżową, a czasowe zmiany będą polegały na zwężaniu fragmentów ulicy w rejonie prowadzonych prac.

Więcej na temat prac na ul. 28 Czerwca 1956r. można przeczytać w informacji na poznan.pl oraz na stronach ZTM i MPK.