Rowerem i pieszo przez Czarny Ląd - zaproszenie na wystawę w Muzeum Etnograficznym
Zostało na niej zgromadzonych kilkadziesiąt zdjęć Kazimierza Nowaka, który jako pierwszy człowiek na świecie przebył samotnie kontynent afrykański z północy na południe i z powrotem (40 tysięcy kilometrów rowerem, pieszo, konno oraz czółnem). Dokumentują one przyrodę oraz życie mieszkańców Afryki lat trzydziestych XX wieku.
W muzeach, bibliotekach i innych instytucjach pojawiają się liczne wystawy na temat wyprawy Kazimierza Nowaka do Afryki. Łukasz Wierzbicki, odkrywca tej postaci i redaktor książki zapraszany jest na spotkania do szkół, popularyzując wyczyn i sylwetkę podróżnika. Pojawiła się też inicjatywa nazwania jednej z ulic lub placów Poznania imieniem Kazimierza Nowaka, ma się on również stać w tym roku patronem Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego nr 5 na Osiedlu pod Lipami w Poznaniu.
Wyprawa podróżnika jest przykładem, jak odwaga i pasja prowadzą do upragnionego celu, a są to niewątpliwie cechy, które warto propagować wśród młodzieży, dla której Kazimierz Nowak może się stać prawdziwym wzorem. Książka Rowerem i pieszo przez Czarny Ląd ukazuje nie tylko kulturę i piękno Afryki, ale przede wszystkim historię odważnego, ciekawego świata, niezwykłego hartu ducha, skromnego, prostego człowieka, który miał odwagę realizować swoje marzenia.
Muzeum Etnograficzne zaprasza Szkoły na tę wyjątkową wystawę, w ramach której dzieci i młodzież będą mogły wziąć udział w quizie, a 16 maja br. podczas ogólnej miejskiej imprezy "Noc Muzeów 2009" w losowaniu nagród ufundowanych przez Wydawnictwo Sorus.
Wydawca książki Kazimierza Nowaka, pragnąc włączyć się w popularyzację dokonań podróżnika wśród młodzieży, proponuje dyrekcjom poznańskim gimnazjów i liceów zakup po promocyjnej cenie książki Rowerem i pieszo przez Czarny Ląd, która może być wspaniałą nagrodą dla najlepszych uczniów na zakończenie bieżącego roku szkolnego.
Zobacz również

Remont węzła AWF

Tysiące tulipanów na tysiąclecie koronacji

Bezpłatna sterylizacja i kastracja zwierząt
