Ścieżka w koronach drzew już gotowa

Poznaniacy i poznanianki zyskali kolejne miejsce, w którym mogą ciekawie spędzić czas na świeżym powietrzu. Aby przeżyć spacer ścieżką w koronach drzew, nie trzeba już jechać do Krynicy, Czech lub na Słowację. Taką atrakcję ma teraz także Poznań. Budowa obiektu, drugiego tego typu w Polsce, zakończyła się w dolinie rzeki Szklarki, na terenie leśnictwa Antoninek.

Ścieżka w koronach drzew znajduje się w dolinie rzeki Szklarki, na terenie leśnictwa Antoninek - grafika artykułu
Ścieżka w koronach drzew znajduje się w dolinie rzeki Szklarki, na terenie leśnictwa Antoninek

Poznańska ścieżka w koronach drzew ma ok. 250 metrów długości. W najwyższym miejscu wznosi się 13 metrów ponad ziemię. Jej częścią jest punkt wypoczynkowo-widokowy, z którego można podziwiać okoliczną przyrodę.

- Poprowadzony w koronach drzew trakt jest kolejną - po oddanej wcześniej do użytku ścieżce przez teren bagienny i pływającym pomoście - atrakcją zrealizowaną w ramach zadania "Poznawcze szlaki rekreacyjno-turystyczne leśnictwa Antoninek". Dzięki niemu zwiększa się atrakcyjność terenów uroczyska Malta, które z pewnością przyciągnie teraz jeszcze więcej spragnionych kontaktu z naturą mieszkańców Poznania i turystów - mówi Justyna Litka, prezes spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

FILM

Ścieżka w koronach drzew jest już udostępniona odwiedzającym tereny leśnictwa Antoninek, jednak - ze względu na panującą sytuację epidemiologiczną - z pewnymi ograniczeniami. Jak informuje dyrekcja Zakładu Lasów Poznańskich, w celu spełnienia ograniczeń wynikających z Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 19 kwietnia 2020 r., obowiązuje na niej ruch jednokierunkowy (wejście od strony ul. Czekalskie) oraz zakaz korzystania z wiaty i małej infrastruktury leśnej: m.in. z ławek, stołów, śmietników i stojaków na rowery. Zgodnie z zaleceniami dotyczącymi środków ostrożności w przestrzeni publicznej, spacerujący powinni utrzymywać między sobą odległość minimum dwóch metrów.

PIM

sieci społecznościowe