Spring Break powraca

19 września rozpocznie się Spring Break w nowej formule. Najważniejszy polski festiwal showcase'owy w wyjątkowej odsłonie potrwa do 24 października. Przez dwa miesiące odbędzie się ponad 20 wydarzeń w całym Poznaniu.

plakat z programem festiwalu Spring Break
Spring Break powraca

- Festiwal nie ma szansy odbyć się w dotychczasowej trzydniowej formule. Wybraliśmy wariant hybrydowy: koncerty odbywać się będą dwa- trzy razy w tygodniu i będą dostępne zarówno online, jaki dla dozwolonej liczby widzów na żywo. Co najważniejsze - wszystkie odbędą się w Poznaniu - mówi Łukasz Minta z fundacji Fast Forward, która organizuje festiwal.

Na festiwalu najliczniej zaprezentują się wykonawcy związani z Poznaniem, m.in. Wczasy , Rosalie., Swiernalis, Izzy and The Black Trees, czy Michał Kowalonek. Nie zabraknie też części konferencyjnej, której program zostanie ogłoszony w późniejszym terminie.

Koncerty odbędą się w klubach i salach koncertowych w centrum miasta. Wśród festiwalowych lokacji nie zabraknie dobrze znanych miejsc. Tama, Dragon, KontenerART, Scena na Piętrze, Blue Note, Próżność, czy Schron to tylko niektóre z nich. Taka formuła umożliwia przede wszystkim wsparcie poznańskich artystów, animatorów i klubów muzycznych. Miasto Poznań pozostaje głównym mecenasem festiwalu.

- Zarówno organizatorzy, jak i Miasto Poznań, które przekazuje najwyższą dotację na wsparcie festiwalu, mają wspólny cel: pomoc dla poznańskich artystów i animatorów sceny muzycznej, w tym klubów muzycznych - mówi Jędrzej Solarski, Zastępca Prezydenta Miasta Poznania.

Od 2014 roku Spring Break Showcase Festival & Conference jest najważniejszą, polską imprezą nie tylko prezentującą gwiazdy, ale przede wszystkim wspierającą muzycznych debiutantów. Spring Break w pełni wspiera politykę miasta, która promuje solidarność z lokalną branżą kulturalną i artystami.

Na każde wydarzenie będą obowiązywać osobne bilety wstępu. Szczegółowe informacje wkrótce.

Bilety zakupione dotychczas na kwietniową edycję festiwalu zachowują ważność na edycję przyszłoroczną.

Więcej szczegółów na profilu Spring Break.

RB