Spring Break przeniesiony na wrzesień

Odwołano mający się odbyć pod koniec kwietnia festiwal Enea Spring Break. Impreza została przełożona na wrzesień. Przeniesiono również inne wydarzenia kulturalne.

Spring Break przeniesiony na wrzesień
Spring Break przeniesiony na wrzesień

Ze względu na zalecenia i środki ostrożności podjęte przez rząd, Enea Spring Break 2020 nie odbędzie się w planowanym terminie 23-25 kwietnia. Festiwal zostanie przełożony na 10-12 września 2020. 

- Zapewniamy, że bezpieczeństwo i zdrowie artystów, personelu i fanów jest naszym głównym priorytetem. Monitorujemy sytuację i postępujemy zgodnie z decyzjami rządu oraz przedstawicieli służby zdrowia. Zatrzymaj karnet - będzie obowiązywał na nową datę - informują organizatorzy. 

Szczegóły na stronie wydarzenia

W pierwotnych terminach nie odbęda się też inne wydarzenia kulturalne w Poznaniu zaplanowane w najbliższych miesiącach. Festiwal Short Waves Festival  odbędzie się 18-23 sierpnia. Datę Ethno Port Poznań wyznaczono na 3-5 września. Odbywająca się co roku w maju  Noc Muzeów w Poznaniu przeniesiono na 26 września. Z kolei 13. Międzynarodowy Festiwal Filmów Animowanych ANIMATOR zaplanowano w dniach 3-9 października.