Superżłobek i superprzedszkole w Poznaniu - trwa głosowanie

Trwa pierwszy miejski plebiscyt na superżłobek i superprzedszkole - głosować można jeszcze tylko przez tydzień. To okazja, by docenić wyjątkowe placówki, w których poznańskie maluchy mogą liczyć na doskonałą opiekę.

Plebiscyt to okazja, by docenić wyjątkowe żłobki i przedszkola w Poznaniu - grafika artykułu
Plebiscyt to okazja, by docenić wyjątkowe żłobki i przedszkola w Poznaniu

Plebiscyt organizowany jest przez Miasto Poznań w dwóch kategoriach: "Superżłobek 2019" i "Superprzedszkole 2019". Biorą w nim udział wszystkie placówki, które znajdują się w rejestrach przedszkoli publicznych oraz żłobków i klubów dziecięcych prowadzonych przez miasto.

O tym, który żłobek lub przedszkole doskonale odpowiada na potrzeby maluchów, zdecydują ich rodzice, odpowiadając na pięć prostych pytań. Dotyczą one jakości opieki, różnorodności zajęć oferowanych w placówce i warunków sanitarnych w budynkach. Rodzice oceniają też wyposażenie żłobka i przedszkola oraz zaangażowanie pracowników i ich kontakt z opiekunami dziecka. Ostatnie pytanie dotyczy zadowolenia najmłodszych poznaniaków - to, czy chętnie chodzą do swojego żłobka lub przedszkola, może mieć kluczowe znaczenie w plebiscycie.

Zagłosować można na stronie internetowej do 14 listopada - tutaj. Wyniki zostaną ogłoszone podczas uroczystej Gali Rodzin, która odbędzie się 21 listopada w kinoteatrze Apollo. W trakcie gali nagrodzeni zostaną również najlepsi partnerzy Karty Dużej Rodziny - programu dla rodzin wielodzietnych, który uprawnia do wielu rabatów w sklepach, restauracjach, kinach, teatrach. 

Miasto już w 2012 roku wprowadziło Poznańską Kartę Rodziny Dużej - był to jeden z pierwszych tego typu programów w całej Polsce. W 2017 r.- dla wygody poznaniaków - miasto połączyło dwa programy: Poznańską Kartę Rodziny Dużej i ogólnopolską Kartę Dużej Rodziny. Od tego czasu za okazaniem kart ogólnopolskich poznańskie rodziny mogą korzystać ze zniżek dostępnych w programie lokalnym, o rozwój którego dba Poznańskie Centrum Świadczeń oraz CIR.

AW

sieci społecznościowe