Świąteczne Imieniny Łazarza

W najbliższy weekend, 16-17 grudnia, klimat Bożego Narodzenia będzie można poczuć na Łazarzu, gdzie obchodzone będą imieniny patrona osiedla. Na mieszkańców czekają warsztaty, koncerty, spektakle, fireshow i stoiska z rękodziełem.

Grafika przedstawia rysunki hali widowiskowej Arena, statek UFO, gramofon i kaktusa. Obok napis: Imieniny Łazarza. 16 grudnia Przystanek Pierus. 17 grrudnia Rynek Łazarski. - grafika artykułu
Świąteczne Imieniny Łazarza

W ramach obchodów imienin św. Łazarza w sobotę, 16 grudnia w siedzibie Przystanku Pireus (ul. Głogowska 35) od godz. 11:00 odbędą się warsztaty, animacje i koncerty. Uczestnicy jednych z zajęć wspólnie stworzą piosenkę o Łazarzu. Jej premiera będzie miała miejsce dzień później na pobliskim rynku.

W niedzielę świąteczne atrakcje rozpoczną się o godz. 14:00. Tym razem impreza przeniesie się na rynek Łazarski. Pojawią się artyści z Teatru Fuzja oraz zespół Abstrakt Show ze specjalnym zimowym pokazem cyrkowo-pirotechnicznym. W części muzycznej wystąpią: Wujek Ogórek, Magdalena Janicka i Robert Wojciechowski (wokaliści znani z programu The Voice of Poland), a także zespół Golden Collective.

Imieninom na rynku Łazarskim towarzyszyć będzie świąteczny kiermasz. Będzie można kupić rękodzieło, które może stać się oryginalnym prezentem dla znajomych czy rodziny. W ofercie będzie m.in. ręcznie wykonana biżuteria, ozdoby świąteczne, przedmioty z żywicy, świece sojowe. Nie zabraknie także smakołyków i regionalnych win.

W ramach kiermaszu swoje stoisko będą mieli także uczniowie i ich rodzice ze Szkoły Podstawowej nr 77, którzy zaoferują samodzielne przygotowanie słodkości i ozdoby świąteczne. 

Szczegółowy program imienin można znaleźć na Facebooku.

Wydarzenie dofinansowane z budżetu Miasta Poznania.