Tramwajowy festyn na Franowie

Wystawa nowoczesnych tramwajów i autobusów MPK Poznań oraz taboru gminnych przewoźników, zwiedzanie zajezdni z pokładu tramwaju, znakowanie rowerów przez policjantów, konkursy dla młodszych i starszych. To tylko niektóre atrakcje festynu, który odbędzie się na terenie zajezdni Franowo w niedzielę, 19 września  w godz. 12.00 -16.00.

Ludzie przy autobusach na festynie związanym z Europejskim Tygodniem Zrównoważonego Transportu - grafika artykułu
Festyn na Franowie z okazji Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu w 2019 roku

Od 16 do 22 września trwać będzie Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. Co roku miasta szczególnie intensywnie zachęcają do korzystania z zero- lub niskoemisyjnych środków przemieszczania się. Wśród nich jest Poznań, który od lat wprowadza rozwiązania mające zachęcić do ekologicznego, zdrowego oraz bezpiecznego transportu publicznego i stale promuje komunikację zbiorową. Także MPK Poznań, jako przewoźnik, przyłącza się do działań i z okazji ETZT organizuje festyn rodzinny na terenie zajezdni Franowo.

Festyn odbędzie się w niedzielę, 19 września. Rozpocznie się o godzinie 12.00 i potrwa do 16.00. Podczas imprezy będzie można obejrzeć nowoczesne autobusy i tramwaje MPK Poznań, w tym najnowsze autobusy elektryczne, które trafiły niedawno do Poznania. Zaprezentowane zostaną również wykorzystywane przez MPK Poznań pojazdy ratownictwa technicznego oraz autobusy użytkowane przez przewoźników z podpoznańskich gmin, a Mateusz Wawrowski - miłośnik komunikacji i klocków Lego - zaprezentuje wykonane przez siebie modele.

Tradycyjnie już, uczestnicy będą mogli wziąć udział w zwiedzaniu zajezdni z pokładu tramwaju. Dzięki temu będzie można zajrzeć w niedostępne na co dzień dla pasażerów zakamarki zajezdni. Nie zabraknie również innych atrakcji. Będzie można oznakować swój rower - do udziału w festynie zaprosiliśmy bowiem funkcjonariuszy z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu. Natomiast policjanci ruchu drogowego zaprezentują radiowozy i sprzęt, którego używają podczas służby. Strażacy ochotnicy z Głuszyny pokażą swój najnowszy samochód ratownictwa technicznego, a wspólnie z Kołem Logistyków Politechniki Poznańskiej przeprowadzone zostaną konkursy z nagrodami.

Aby ułatwić dojazd na Franowo uruchomiona zostanie specjalna, bezpłatna linia dowozowa. Tramwaje linii F będą kursować po trasie: Zajezdnia Franowo - Górny Taras Rataj - Hetmańska - Głogowska - Most Teatralny - rondo Śródka - Kórnicka - Zajezdnia Franowo.

Odjazdy tramwaju F:

  • Z przystanku Rondo Kaponiera: godz. 11.37, 12.17, 12.57, 13.37, 14.17 i 14.57;
  • Z zajezdni Franowo: 12.25, 13.05, 13.45, 14.25, 15.05 i 15.50.

Jednocześnie przypominamy, że rozpoczęły się już zapisy do gry miejskiej Wyjście Smoga, organizowanej w dniu 18 września br. przez Zarząd Transportu Miejskiego w Poznaniu przy współudziale przewoźników realizujących usługi na rzecz ZTM oraz że w Dniu bez samochodu, czyli 22 września, można podróżować na liniach organizowanych przez ZTM na podstawie ważnego dowodu rejestracyjnego samochodu.

Regulamin festynu na Franowie dostępny jest na stronie MPK

MPK

sieci społecznościowe