Trener senioralny - zapisy

Ruszyły zapisy na jesienne ćwiczenia w ramach programu Trener Senioralny. Do wyboru jest m.in. trening w wodzie, zajęcia ogólnorozwojowe oraz jazda na rowerze stacjonarnym. 

Grafika - schematyczne rysunki seniora i seniorki, obok najważniejsze informacje o wydarzeniu - grafika artykułu
Akcja finansowana jest z Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego

"Trener senioralny" to projekt, w ramach którego osoby w wieku 60+ mogą korzystać z zajęć sportowo-rekreacyjnych. Seniorzy i seniorki, mieszkający na stałe w Poznaniu, mają do wyboru wiele różnych form aktywności. Pierwsze zapisy na zajęcia w obiekcie CityZen właśnie ruszyły - można rezerwować miejsca w grupach, dzwoniąc pod jeden z numerów telefonu: 725 355 310, 725 355 311, 725 355 312. Ważne: to zapisy dla osób, które brały udział w poprzedniej edycji programu w tym obiekcie. 

Akcja finansowana jest z Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego. Zajęcia odbywają się w ściśle określonych lokalizacjach i godzinach - szczegóły można znaleźć na stronie internetowej www.trener.awf.poznan.pl. Projekt cieszy się ogromną popularnością - przed wybuchem pandemii korzystało z niego około 4,5 tysiąca osób tygodniowo. 

Starsi mieszkańcy Poznania, którzy biorą udział w programie, ćwiczą zawsze pod opieką "Trenerów Senioralnych", będących wyselekcjonowaną grupą studentów i absolwentów AWF lub uczelni pokrewnych. Każdy uczestnik powinien mieć strój sportowy dostosowany do warunków atmosferycznych i rodzaju prowadzonych zajęć. Z programu nie mogą jednak korzystać seniorzy, którzy mają wyraźne przeciwwskazania lekarskie do zajęć związanych z wysiłkiem fizycznym.

AW

sieci społecznościowe