UROCZYSTE OTWARCIE AUTOSTRADOWEJ OBWODNICY POZNANIA

Jutro, 12 września, w samo południe rozpocznie się uroczystość otwarcia autostradowej obwodnicy Poznania z udziałem wielu zaproszonych gości, na czele z premierem RP Leszkiem Millerem. Władze Poznania reprezentować będą zastępcy prezydenta Tomasz Kayser i Mirosław Kruszyński.

Z tej okazji przygotowany został też festyn dla mieszkańców Poznania oraz gmin Luboń i Komorniki, przez które obwodnica przebiega. Zabawa trwać będzie od godziny 17.00 do 22.00 na odcinku autostrady przebiegającym w okolicach wiaduktu kolejowego - dojście z Drogi Dębińskiej zjazdem do autostrady. Uczestnicy festynu będą też dowożeni na miejsce imprezy z parkingu Auchan Komorniki przez autobusy miejskie Lubonia.
W programie festynu m.in. przemarsz lubońskiej sekcji flażoletów (na inaugurację festynu), pokaz trialu rowerowego (jazda rowerem na specjalnie przygotowanym torze w wykonaniu Marcina Bugajskiego - 18.00) i motocyklistów z klubu "Black Rider Poland" (17.00), wystawa starych samochodów i prezentacje dealerów samochodowych, konkursy i atrakcje przygotowane przez poznańską Straż Miejską. Będzie też namiot Komendy Wojewódzkiej Policji i Gazety Wyborczej. Przez cały czas trwania imprezy czynne będą stoiska gastronomiczne, a poznańscy DJ klubowi przygotują oprawę muzyczną w lekkich, latynoskich rytmach.
W trakcie festynu całość obwodnicy będzie zamknięta dla ruchu drogowego