Uroczystość uczczenia ofiar okupacji niemieckiej w latach 1939-1945

W czwartek, 12 kwietnia 2012 r., o godzinie 12.00, przed bramą Fortu VII przy ul. Polskiej (Wielkopolskie Muzeum Walk Niepodległościowych) w Poznaniu odbędzie się uroczystość uczczenia ofiar okupacji niemieckiej w latach 1939-1945.

Fort VII
Fort VII

Tegoroczne spotkanie jest poświęcone upamiętnieniu błogosławionej Piątki Poznańskiej, w związku z mijającą w tym roku 70. rocznicą stracenia pięciu wychowanków salezjańskiego oratorium przy ul. Wronieckiej w Poznaniu.

W programie uroczystości historyczno-patriotycznej m.in. krótkie przemówienia, a po nich tradycyjnie już inscenizacja teatralna przygotowana przez uczniów Gimnazjum nr 6. Po spektaklu nastąpi składanie kwiatów pod Ścianą Straceń przez uczestników uroczystości (kombatantów, przedstawicieli władz państwowych i samorządowych, korpus dyplomayczny, przedstawicieli poznańskich instytucji i organizacji, służb mundurowych i wojska) oraz liczne poczty sztandarowe szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z Poznania i okolic.

Obchody inaugurujące w Poznaniu Miesiąc Pamięci Narodowej organizuje Rada Miasta Poznania, Wojewódzka Rada Kombatantów i Osób Represjonowanych wraz z innymi organizacjami kombatanckimi, a także nauczyciele i młodzież Gimnazjum nr 6 im. E. Raczyńskiego w Poznaniu.

Serdecznie zapraszamy poznaniaków do udziału w uroczystości.