Wakacyjne plany remontów torowisk

Okres wakacyjny ze względu na mniejsze natężenie ruchu w mieście tradycyjnie wykorzystywany jest na przeprowadzenie niezbędnych napraw i remontów. Remonty te są konieczne dla zapewnienia bezpieczeństwa pasażerów w związku ze znacznym zużyciem szyn. Prace nie będą miały dużego wpływu na funkcjonowanie komunikacji w Poznaniu. 

Skrzyżowanie ulic Hetmańskiej i Głogowskiej - grafika artykułu
W tym roku na lato został zaplanowany remont torowiska tramwajowego w ulicy Głogowskiej na odcinku od skrzyżowania z Hetmańską do ulicy Dalekiej fot. MPK

W tym roku na lato został zaplanowany remont torowiska tramwajowego w ulicy Głogowskiej na odcinku od skrzyżowania z Hetmańską do ulicy Dalekiej.  Wymienione zostaną także rozjazdy wschodniej części węzła na skrzyżowaniu ulic Jana Pawła II i Kórnickiej. 

Na ulicy Głogowskiej prace obejmą wymianę nawierzchni torowej i drogowej, a także krawędzi peronowych na przystankach. Będą one prowadzone od węzła Głogowska/Hetmańska do ulicy Dalekiej w dwóch etapach: od Hetmańskiej do zajezdni MPK, a następnie w kierunku pętli na Górczynie. Początek robót jest planowany w ostatnim tygodniu czerwca. Prace potrwają do końca sierpnia.

- Remont ma na celu podniesienie jakości i trwałości torowiska, tak żeby zapewnić pasażerom pewny, wygodny, bezpieczny i sprawny przejazd tramwajem - mówi Jan Gosiewski, dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego w Poznaniu.

Podczas prac niedostępne będzie torowisko na ulicy Głogowskiej - od ul. Hetmańskiej w kierunku pętli Górczyn PKM. Na tym odcinku funkcjonować będzie  komunikacja zastępcza.

W wakacje zaplanowana jest także wymiana rozjazdów oraz napędów zwrotnic i układu ich sterowania we wschodniej części węzła na skrzyżowaniu ulic Kórnicka i Jana Pawła II. Wykorzystywany jest okres, kiedy trwa przebudowa trasy kórnickiej i odcinek od ul. Jana Pawła II jest wyłączony z ruchu. Przeprowadzone prace nie będą więc miały wpływu na kursowanie tramwajów. 

Wcześniej, bo już w drugiej połowie maja, przy okazji wyłączenia z ruchu tramwajowego na trasie kórnickiej, MPK wymieni zużyte szyny łukowe przy przystanku Osiedle Lecha.

ZTM

sieci społecznościowe