Wolontariusze poszukiwani

Centrum Wspierania Rodzin "Swoboda" poszukuje wolontariuszek i wolontariuszy, którzy wesprą dzieci z rodzin zastępczych. Zainteresowani będą mieli okazję nie tylko pomóc innym, ale także rozwijać się i zdobywać nowe umiejętności.

Zdjęcie przedstawia grupę ludzi - część siedzi na kocach na trawie, inni na przy stolikach. - grafika artykułu
Wolontariusze poszukiwani, fot. Centrum Wspierania Rodzin "Swoboda".

Centrum szuka wolontariuszy i wolontariuszek, którzy pomogą dzieciom z rodzin zastępczych w odrabianiu lekcji (głównie zakres szkoły podstawowej), udzielą korepetycji - najczęściej z matematyki, języka polskiego i obcych, a także będą towarzyszyć im w czasie wolnym. Do ich zadań będzie należało także wsparcie w nauce wykonywania obowiązków domowych oraz dzielenie się swoimi pasjami z dzieckiem.

Oprócz pomagania najmłodszym wolontariat umożliwia również nawiązanie interesujących znajomości, rozwijanie umiejętności, pozwala wzbogacić CV, a także daje możliwość dzielenia się swoją wiedzą, doświadczeniem, zainteresowaniami.

Centrum Wspierania Rodzin "Swoboda" zapewnia wolontariuszom m.in. krótkie szkolenie przygotowujące do pracy w pieczy zastępczej (po jego ukończeniu wydawany jest dyplom). Może wydać także zaświadczenie o realizowanym wolontariacie

Więcej informacji można znaleźć na stronie https://cwr-poznan.pl/ pod numerem telefonu: 61 648 60 49 lub pisząc na adres: sekretariat@cwr-poznan.pl.

JZ