Wracają spotkania z książką

Tworzenie brył, warsztaty fotograficzne, opowieści o zwierzętach, spotkania z muzyką i historią - to tylko niektóre atrakcje, jakie czekają na uczestników "Czytatów". Wakacyjne spotkania dzieci i rodziców z książką, organizowane przez Bibliotekę Raczyńskich wracają po przerwie związanej z pandemią koronawirusa.

Zdjęcie przedstawia półki z książkami
Wracają spotkania z książką w Bibliotece Raczyńskich

W tegorocznej, 4. edycji akcji uczestnicy skupią się na tym, co jest fascynujące w naukach ścisłych i przyrodniczych. Poznają figury, miary, zasady optyki i sprawdzą, ile liczenia jest w muzyce. Na tarasie biblioteki odbywać się będą spotkania z ciekawymi gośćmi, m.in. przedstawicielami kolei i ogrodu zoologicznego, fotografami i podróżnikami. 

- Nie zabraknie opowieści, a także doświadczeń i warsztatów. Poznamy historię wynalazków, zobaczmy, jak zmieniały się pociągi, a także poczytamy o aparacie, który dostał od Buni słynny Mikołajek. Bo, jak zawsze na "Czytatach", nie może zabraknąć książkowych opowieści i literackich inspiracji - zachęcają pracownicy Biblioteki Raczyńskich.

Podczas pierwszych warsztatów pt. "4 kąty: trójkąty, kwadraty na okrągło", które odbędą się w najbliższą sobotę, najmłodsi będą poszukiwać figur geometrycznych i rozwiązywać matematyczne zagadki.

Spotkania są przeznaczone dla dzieci w wieku 4-10 lat wraz z opiekunami. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, ale obowiązują zapisy (adres e-mail: zapisy@bracz.edu.pl).

Szczegółowy program wydarzeń można znaleźć na stronie Biblioteki Raczyńskich.

AJ